Sony a Yamaha vytvorili autonómne auto určené na zábavu

Japonské sily v podobe spoločností Sony a Yamaha sa spojili, aby priniesli unikátne autonómne autíčko. To bude slúžiť najmä pre zábavné parky.

Auto nesie nudné technické označenie SC-1 Sociable Cart a je určené pre prezentáciu nového spôsobu dopravy. Na predaj nebude, no objaví sa pravdepodobne na rôznych technologických podujatiach, spomínaných zábavných parkoch či komerčných priestoroch.

ZDROJ | Sony

Pozrite siVolkswagen chce nabíjať autonómne elektromobily robotickými ramenami

Vozidlo je určené pre piatich pasažierov a ponúka vymeniteľné batérie, takže sa nemusí neustále nabíjať v garáži alebo na stanici.

Vozidlo od Sony a Yamahy disponuje senzormi, ktoré neustále monitorujú okolie počas jazdy. Systém vozidla tak má prehľad, čo sa okolo neho deje a to aj v noci pri vypnutých svetlách. Vozidlo tiež môže byť ovládané na diaľku, keďže okolie auta sa dá pomocou videa prenášať cez cloud.

Sony v tlačovej správe hovorí o možnosti využitia vozidla na reklamné účely. Keďže auto nemá okná, z vonkajšej strany sú nainštalované obrazovky. Vonkajšie senzory môžu monitorovať okoloidúcich, ich vek a pohlavie a na základe týchto údajov premietať na obrazovky cielenú reklamu.

Ani pasažieri vo vnútri sa však nebudú nudiť. Za pomoci využitia rozšírenej a virtuálnej reality sa bude na interaktívnych obrazovkách stále niečo diať a pasažieri môžu na to reagovať. Či už pôjde o hry alebo interaktívne filmy, na nudu v tomto aute určite nepomyslíte.

ZDROJ | Sony

Pozrite siUPS už od mája „potajomky“ využíva autonómne nákladné autá

Ďalšie senzory vrátane senzoru LIDAR umožnia analyzovať jazdný model a tiež návyky ostatných vozidiel a pomocou umelej inteligencie sa neustále zlepšovať. Záverom treba dodať, že auto dosahuje maximálnu rýchlosť iba 19 kilometrov za hodinu. Auto by sa malo objaviť na prvých podujatiach v priebehu budúceho roku.

ZdrojSony

Komentáre k článku