Sonos Beam – soundbar s Apple AirPlay 2 a Amazon Alexa

ZDROJ | Sonos

Známy výrobca domáceho audia, Sonos, predstavil počas konferencie WWDC svoj nový soundbar. Sonos Beam je už druhým soundbarom amerického výrobcu, no táto novinka bude unikátna. Podporuje totiž Apple AirPlay 2, ale aj Amazon Alexa.

ZDROJ | Sonos

Sonos Beam je pomerne malý soundbar s rozmermi len 65,1 x 10 x 6,85 cm. Hmotnosť je 2,8 kg. Sonos o novinke hovorí ako o ideálnom soundbare do malých domácností, v ktorých si majitelia tiež chcú užívať kvalitný zvuk.

https://www.youtube.com/watch?v=5rpk3dWp12M

Sonos Beam je možné postaviť pod TV, alebo zavesiť na stenu. V zadnej časti má HDMI-ARC, Ethernet, optický a sieťový port. K iným zariadeniam ho je možné pripojiť aj cez W-Fi b/g. Bluetooth pripojenie chýba.

ZDROJ | Sonos

Vo vnútri je štvorica reproduktorov pokrývajúcich všetky pásma, no navyše je v ňom aj jeden výškový reproduktor pre vylepšovanie hlasu. Každý z reproduktorov poháňa Class-D zosilňovač. K tomu Sonos pridal do vnútra aj tri pasívne žiariče pre lepšie podanie hlbokých tónov.

ZDROJ | Sonos

Súčasťou Beamu je aj pätica diaľkových mikrofónov. Dotykové ovládanie je z hornej strany.

Sonos Beam disponuje aj technológiou TruePlay, ktorá automaticky nastaví zvuk podľa miestnosti.

https://www.youtube.com/watch?v=j-WKCfsxmwE

Zaujímavo znie aj režim Beamu, ktorý zvýrazní hlas, ale eliminuje ostatné zvuky, ktoré by mohli rušiť okolie. Nechýba ani ani režim Night Sound pre počúvanie počas ticha.

https://www.youtube.com/watch?v=bJ3VF7KpBrs

Sonos Beam zároveň podporuje aj protokol Apple AirPlay 2, čo si užijú najmä majitelia Apple zariadení. Samozrejmosťou je i hlasové ovládanie. S reproduktorom je možné komunikovať aj cez hlasové Amazon Alexa.

ZDROJ | Sonos

K Sonos Beam je možné pripojiť aj ďalšie reproduktory Sonosu, čím si v obývačke môžete vytvoriť aj 5.1ch audio systém. Pre lepšie basy sa asi oplatí pripojiť aj Sonos Sub, Beam totiž nemá vlastný subwoofer.

Sonos Beam sa začne predávať od polovice júla na domácom trhu s cenou 399 dolárov v bielej alebo čiernej farbe. Kedy a za akú cenu sa objaví u nás zatiaľ nie je známe.

ZDROJ | Sonos

ZdrojSonos

Komentáre k článku