Sonic Blocks sú prvé modulárne reproduktory

ZDROJ | Indiegogo

Vo svete smartfónov sa slovo modulárny objavuje stále častejšie. Možnosť vymeniť jednotlivé časti bez potreby výmeny celého zariadenia znie jednoducho lákavo. Sonic Bloks chcú tento nápad priniesť do sveta reproduktorov.

https://vimeo.com/177114410

Jeho tvorcovia odštartovali kampaň na crowdfundingovej platforme Indiegogo s prísľubom vytvorenie prvého bezdrôtového modulárneho reproduktorového systému.

Základný kit, ktorý sa bude predávať za 199 USD ponúkne počítačový mozog celého systému, výškový, stredový a basový reproduktor

Sonic Blocks 01
ZDROJ | Indiegogo

Používateľ si následne bude môcť dokúpiť ďalšie komponenty a jednoducho si tak vytvoriť systém podľa svojich predstáv. Komponenty je možné rýchlo vymeniť, alebo pridať ďalšie.

Pozrite siModulárny telefón Google ARA príde už tento rok

Vzájomné nastavenie reproduktorov, ako aj ich párovanie pomocou Bluetooth, pripojenie cez Wi-Fi, či aktualizáciu softvéru bude možné vykonávať prostredníctvom aplikácie, ktorá bude dostupná pre Android a iOS.

Sonic Blocks 04
ZDROJ | Indiegogo

Okrem bezdrôtové pripojenia však Sonic Bloks ponúka aj možnosť pripojenia pomocou niekoľkých portov. Na zadnej strane nájdete USB 3.0, microUSB, Ethernet, ale aj optické vstupy.

Sonic Blocks 02
ZDROJ | Indiegogo

Bohužiaľ cez rovnakú aplikáciu bude potrebné ovládať aj prehrávanú hudbu, takže ak ste dúfali, že bude možné jednotlivé reproduktory odobrať a využiť ako bezdrôtové, sklameme vás.

Potešením však je, že základňová stanica obsahuje aj integrovanú batériu, ktorá dokáže systém napájať po dobu 15-tich hodín.

Tvorcovia Sonic Bloks chcú prvé reproduktory začať odosielať budúcim majiteľom v lete budúceho roka. Ak teda chcete medzi nich patriť, nezabudnite podporiť kampaň na Indiegogo.

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku