Somnox – inteligentný vankúš, ktorý pomáha so spánkom

ZDROJ | Somnox

Kickstarter najnovšie hostí zaujímavý projekt s názvom Somnox. Ide o inteligentný vankúš, ktorý by mal uľahčiť zaspávanie i samotný spánok.

https://youtu.be/Mzrg3q2_-aA

Projekt Somnox sľubuje prvého spánkového robota na svete. Nejde však o robota v pravom slova zmysle, na akých sme zvyknutí. Somnox je vankúš, ktorý navonok pôsobí ako každý iný. Má ale pridaný benefit.

Zakladatelia projektu sa nespoliehajú na nové metódy, využívajú skôr zaužívané praktiky. Vankúš v sebe skrýva reproduktor, ktorý môže produkovať niekoľko zvukov. Je len na majiteľovi či preferuje tlkot srdca, meditačnú melódiu alebo uspávaciu hudbu. Vankúš navyše ponúkne možnosť nahrať i vlastné piesne. Hlasitosť sa následne postupne znižuje, až nakoniec úplne stíchne keď človek zaspí.

ZDROJ | Somnox

Somnox sa okrem hudby sústredí aj na správne dýchanie. Vankúš sa preto nafukuje a sfukuje v pravidelnom rytme, ktorý sa spočiatku prispôsobí majiteľovi, neskôr postupne spomalí.Výsledkom by mal byť nižší stres a lepšia relaxácia. Samotný vankúš je potom vyrobený z mäkkej textílie, ktorá má byť príjemná na dotyk. Tvar je zhotovený tak, aby vyhovoval ergonomickým štandardom. Nevýhodou môže byť batéria, ktorú treba nabíjať každý deň.

ZDROJ | Somnox

Gadget samozrejme prichádza aj s aplikáciou. V tej sa dá nastaviť, čo bude vankúš hrať, ale aj čas, kedy musí používateľ vstávať.

Pozrite siVIE FIT – bezdrôtové slúchadlá z Kickstarteru, ktoré budú vaše uši milovať

Somnox okrem niekoľkých výpovedí ľudí, ktorí vankúš skúšali prináša aj niekoľko štatistík z testov. 90% zúčastnených zaspalo rýchlejšie, 70% sa vyjadrilo, že mali kvalitnejší spánok a 60% sa prebudilo a cítilo sa sviežejšie. Pravdivosť týchto informácií sa však nedá overiť, pretože môže ísť jednoducho o placebo efekt.

ZDROJ | Somno x

Projekt už dosiahol svoju stanovenú cieľovú sumu, a tak by sme sa mali dočkať aj reálneho produktu. Za štartujúcu cenu 449 € si však mnoho záujemcov pravdepodobne nenájde.

ZdrojSomnox

Komentáre k článku