Soli prinesie nový spôsob ovládania elektroniky, Google získal povolenie od FCC

Americká Federálna komisia pre komunikácie (FCC) udelila spoločnosti Google povolenie na používanie senzoru Soli pri vyššej frekvencii. Senzor umožňuje ovládať zariadenia bezdotykovými gestami.

Soli dokáže rozpoznávať gestá a pohyby rúk na základe vysielania a spätného zachytávania rádiových vĺn. Senzor dokáže rozpoznať aj najjemnejšie pohyby prstov, vďaka čomu je vhodný na interakciu s digitálnymi ovládacími prvkami. Smartfóny, tablety, smart hodinky alebo aj palubné počítače v autách je tak vďaka Soli možné ovládať aj bez fyzického kontaktu.

https://youtu.be/0QNiZfSsPc0

Google a jeho interný tím Advanced Technology and Projects predstavil Project Soli ešte v roku 2015, no až teraz spoločnosť získala povolenie na používanie senzoru na vyššej, než pôvodne povolenej frekvencii. Facebook sa proti tejto technológii postavil s tvrdením, že vysoká frekvencia môže narušiť fungovanie súčasných technológií.

ZDROJ | Google

Pozrite siGoogle vylepšil svoj Trekker pre Street View mimo ciest

Facebook na technológiu napokon zmenil názor a v septembri sa pred Federálnou komisiou pre komunikácie sa postavil na stranu Googlu. Project Soli tak môže pokračovať a využívať frekvencie od 57 do 64 GHz. Soli spĺňa štandardy Európskeho inštitútu pre telekomunikačné normy (ETSI) a podľa FCC je ho možné používať aj na palube lietadla.

ZdrojReuters

Komentáre k článku