Solar System Scope – prebádajte okolitý vesmír dotykom prstov

Či už patríte medzi fanúšikov vesmíru, alebo vo vás iba ostala ešte štipka detskej zvedavosti, určite vám počas vianočných sviatkov odporúčame siahnuť po bezplatnej aplikácii Solar System Scope od slovenskej spoločnosti INOVE. Umožní vám totiž preskúmať vesmír tak, ako ešte nikdy predtým.

Pochopiť veľkosť našej Zeme dnes už môže takmer každý, stačí si vo svojom smartfóne otvoriť akúkoľvek mapovú aplikáciu. S vesmírom a hlavne našou slnečnou sústavou je to trochu inak, no aj tú môžete podobne spoznať vďaka vášmu smartfónu alebo tabletu. Stačí vám na to správna mobilná aplikácia.

Solar System Scope je slovenská aplikácia s veľmi príznačným názvom. Slúži totiž ako 3D encyklopédia našej slnečnej sústavy, v ktorej si môžete bez obmedzení obzerať všetky jej telesá a prečítať si o nich všetky dostupné informácie. Slovenské korene aplikácie sa našťastie pretavili aj do kompletnej lokalizácie všetkých textov.

Ovládanie aplikácie je veľmi intuitívne a naprieč slnečnou sústavou sa budú vedieť v aplikácii pohybovať všetci, vrátane tých najmladších používateľov. Zaujímavou funkciou aplikácie je možnosť cestovania v čase do oboch smerov. Vďaka tejto funkcii ľahko pochopíte, ako sa jednotlivé vesmírne telesá pohybujú po svojej obežnej dráhe a ako trvá ich otočenie či cesta okolo Slnka.

Solar System Scope však funguje aj v obrátenom režime a dovolí vám prepnúť sa do režimu pozorovania nočnej oblohy. V závislosti od vašej aktuálnej polohy uvidíte v aplikácii hviezdne sústavy, ktoré sa nad vami práve v tej chvíli skutočne nachádzajú, no väčšinou ich pre počasie alebo smog na vlastné oko nemôžete vidieť.

Silnou stránkou aplikácie je jej bezplatná dostupnosť, vďaka čomu sa môže k jej náučnému obsahu dostať každý, kto má dostatočne nový smartfón alebo aj počítač. V aplikácii sa momentálne nachádza iba jeden platený prídavný balík, ktorý odstraňuje reklamy a pridáva kvalitnejšie textúry planét. Bez tohto balíka sa pokojne zaobídete, no ide o dobrý nenútený spôsob, akým môžete podporiť vývojárov aplikácie.

Solar System Scope97%

Veľkosť:
227,8 MB
Platforma:
iOS 9.0 alebo novší, Android 4.1 alebo novší
Cena:
0,00 €

Solar System Scope funguje ako vesmírna mapa slnečnej sústavy a jej najbližšieho okolia, vďaka ktorej môže mať vo vlastných rukách prebádaný vesmír naozaj každý.

Komentáre k článku