SNOO – smart kolíska pre novorodencov, ktorá pomáha i rodičom

ZDROJ | SNOO

Niekedy rozmýšľame, čo všetko by ešte mohlo mať prívlastok smart, aby naše životy boli ľahšie. Detskú posteľ si z tohto zoznamu môžete vyčiarknuť. Prichádza SNOO, inteligentná kolíska, ktorá uľahčí život nielen nemluvňaťu, ale aj rodičom.

https://youtu.be/PxTSH93ttO8

SNOO už nie je len maskot známej siete Reddit. Tento variant prichádza s riešením pre (bohatých) rodičov, ktorí sa kvôli svojim malým bábätkám musia aj budiť niekoľkokrát za noc. Táto múdra kolíska vie totiž okrem mnohých iných vecí uspať dieťa bez potreby zásahu jeho stvoriteľa.

snoo-3
ZDROJ | SNOO

Za týmto nápadom stojí pediater Harvey Karp a inžinieri z univerzity MIT. Tým sa podarilo vytvoriť detskú postieľku, ktorá dokáže simulovať zvuky podobné tým, ktoré sú vo vnútri maternice. Tie umožnia dieťaťu zaspať rýchlejšie, tu však sranda nekončí.

Pozrite siBalluga je inteligentná posteľ o akej sníva každý!

Okrem toho kolíska myslí aj na ďalšiu podstatnú vec, a tou je hojdanie. V tomto prípade ide až o dva režimy. Jedným je klasický pohyb zo strany na stranu, druhým sú vibrácie. Ľudia, bez ohľadu na vek, majú tendenciu zaspať skôr, keď cítia jemný, príjemný pohyb. Škoda, že postieľka je len pre tých najmenších.

snoo
ZDROJ | SNOO

Tím, ktorý s nápadom prišiel tiež poznamenal, že ročne zomrie až 3 500 detí počas spánku, prevažne z dôsledku udusenia. Preto ku kolíske každý majiteľ dostane až tri špeciálne pyžamá v troch rôznych veľkostiach. Tie sa uchytia o posteľ, a tak sa zamedzí nadmernému pohybu novorodenca.

Pozrite siTento kávovar vám kávu spraví ešte kým ležíte v posteli

snoo-2
ZDROJ | SNOO

SNOO ma tiež zabudované tri mikrofóny, ktoré vedia zaznamenať plač dieťaťa. V závislosti od toho či ide o tichý alebo hlasný plač kolíska začne produkovať špeciálne navrhnutý biely šum.

Pozrite siDostane vás z postele vôňa čerstvého croissantu?

Toto všetko sú však zatiaľ len tvrdenia, a tak budú reálne výsledky dostupné až pri prvých reálnych zariadeniach. Kolísku si preto môžu zákazníci vyskúšať bezplatne na 30 dní, bohužiaľ len v Amerike.

snoo-4
ZDROJ | SNOO

S cenou 1 160 dolárov to ale SNOO nebude mať ľahké. Jednak nevie nič iné okrem uspania dieťaťa, ďalšou vecou je otázny prístup rodičov k týmto novým výdobytkom technológií. Rodičia predsa počítajú aj s istými komplikáciami počas výchovy ich detí, no nie?

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojSNOO

Komentáre k článku