Budeme snívať aj cez deň vďaka VR od Google

Úvodná prezentácia ku konferencii Google I/O 2016 priniesla poriadnu dávku noviniek, ktorú si pre nás vyhľadávací gigant pripravoval už nejakú dobu. Jednou z tých najväčších je určite aj vlastná platforma pre virtuálnu realitu, ktorú Google nazýva Daydream.

https://youtu.be/Ug6LSaJAO8o

Pozrite siJednoduché a pohodlné videohovory s novou aplikáciou Google Duo

Google Daydream je prostredie a hardvér, ktorých kombinácia umožní používateľom užiť si virtuálnu realitu skutočne naplno. Hardvérovú stránku novej platformy budú mať na starosti smartfóny, ktoré budú mať špeciálnu výbavu práve pre používanie vo VR.

Používanie Daydream bude požadovať najnovší Android N, ktorý je stvorený s ohľadom na virtuálnu realitu. Obsahuje totiž špeciálny VR mód.

Google Daydream 01
ZDROJ | Google

Prostredie platformy je logické a pre pohyb v ňom sa bude používať špeciálny ovládač. Ten umožní jednoduché a plynulé ovládanie systému a pohyb vo virtuálnej realite. Niekedy neskôr v priebehu tohoto roku by sa mal objaviť aj headset pre virtuálnu realitu.

Google Daydream 03
ZDROJ | Google

Pozrite siAndroid N nemá meno, ale mnoho noviniek

Google navyše pre Daydream upravil aj svoje súčasné služby a tak podporu nového VR riešenia dostane napríklad YouTube, Street View, Play Store, či Filmy Play a Fotky Google. Samozrejme nebude chýbať ani bohatý obsah tretích strán.

Google Daydream 04
ZDROJ | Google

Presné detaily o novej platforme však zatiaľ dostupné nie sú. Google ich bude uvádzať postupne v priebehu tohto roku. Vtedy sa dozvieme aj ceny jednotlivých hardvérových komponentov, ktoré Google pre svoju platformu Daydream pripravil.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku