Snapdragon VR820 – VR okuliare bez káblov

ZDROJ | Qualcomm

Qualcomm počas výstavy IFA 2016 v Berlíne predstavil svoj najnovší produkt. Nejde pritom ale o nový čipset, hoci názov tomu napovedá. Je to rovno produkt, pre bežných spotrebiteľov – VR okuliare Snapdragon VR820.

Snapdragon VR820 2
ZDROJ | Qualcomm

Tie sú na rozdiel od mnohých iných VR okuliarov úplne bez káblov. Takéto riešenia sme už síce videli, ale Qualcomm ho má doteraz to naprepracovanejšie. Americký výrobca čipov na ňom pracoval so spoločnosťou Goertek, ktorá už má skúsenosti s VR okuliarmi.

Pozrite siAlcatel 360 Camera a VISION majú namierené do VR sveta

Srdcom virtuálnych okuliarov je totiž jeho v súčasnosti najvýkonnejší mobilný procesor Snapdragon 820 so štvoricou jadier, ktorým sekunduje grafický čip Adreno 530.

Snapdragon VR820 1
ZDROJ | Qualcomm

V okuliaroch je dvojica 70 Hz AMOLED displejov s rozlíšením až 1 440 x 1 440 px. Okrem toho je v nich ale aj technológia pre sledovanie očí, 4 mikrofóny Fluence HD s odbúravaním okolitého hluku, akcelerometer, gyroskop, megnetometer a navyše aj dvojica predných kamier pre tzv. 6DOF.

Predné kamery poslúžia aplikáciám, ktoré umožnia sledovať aj obraz pred sebou, čím sa VR okuliare stanú vlastne AR okuliarmi pre rozšírenú realitu.

Pozrite siIntel Project Alloy sú prvé VR okuliare bez káblov!

Snapdragon VR820 podporujú aj prehrávanie 360° 4K videa v HEVC do 70 fps. Odozva okuliarov je podľa výrobcu 18 ms.

Snapdragon VR820 4
ZDROJ | Qualcomm

Qualcomm Snapdragon VR820 nepracujú ale na žiadnom známom operačnom systéme. Qualcomm vytvoril vlastný SDK Kit (Snapdragon VR SDK) pre developerov, vďaka ktorému budú môcť vznikať nové a nové aplikácie.

Referenčný model aj pre ostatných výrobcov bude k dispozícii v štvrtom kvartáli tohto roka, kedy sa očakávajú prvé komerčne dostupné produkty pre spotrebiteľov.

ZdrojQualcomm

Komentáre k článku