Snapdragon 835 – radikálne vylepšenia v každom smere

ZDROJ | Qualcomm

Hry či aplikácie pre mobilné zariadenia sú čoraz rafinovanejšie. Na to je samozrejme potrebný i stále vyšší výkon. Na nový Snapdragon 835 by sa mal vedieť spoľahnúť každý.

qualcomm-snapdragon
ZDROJ | Qualcomm

Novinka z dielne Qualcommu sa v plnej paráde predstavila na CES 2017. Čip s číselným označením 835 znova po dlhšej dobe prináša veľké zlepšenia po stránke výkonu, efektivity i fotografie.

Prvým a najzásadnejším upgradom je samozrejme výkonná stránka. Tu sa majitelia budúcich zariadení s týmto procesorom môžu tešiť na 27-percentný nárast oproti Snapdragonu 820.

qualcomm-snapdragon
ZDROJ | Qualcomm

Ďalšia vlastnosť, ktorá zaujíma práve milovníkov hier je grafický výkon. Nový čip, Adreno 540 sa tiež dočkal zmeny a ponúkne až o 25 percent lepší výkon pri vykresľovaní 3D hier oproti minuloročnému Adreno 530 čipu. Pri vývoji sa myslelo i na stále populárnejšiu virtuálnu realitu, v ktorej by všetko malo byť znova o čosi hladšie a krajšie.

Pozrite siSnapdragon 835 s 10 nm architektúrou bude vyrábať Samsung

Snapdragon 835 je potom založený na 10 nm architektúre, čo znamená menší, no výkonnejší a úspornejší čip. Z pohľadu čísiel má byť novinka úspornejšia o 40 %. Posledné roky výrobcovia pracovali len na zmenšovaní čipov, sme zvedaví, čo sa stane, keď narazia na absolútny strop.

snapdragon-835
ZDROJ | Snapdragon

835-ka pracuje so štruktúrou big.LITTLE. V laickej reči to znamená, že osem jadier je rozdelených na štyri výkonné (2,45 GHz) a štyri určené na bežné využívanie. 80 % času však bežný používateľ aj tak používa len práve druhé spomínané kvarteto, ktoré pracuje vo frekvencii 1,9 GHz.

Pozrite siSnapdragon 821 – najvyšší výkon posunutý na novú úroveň

Stále viac využívané rýchle nabíjanie si našlo svoje miesto aj tu, a to hneď vo štvrtej generácii. Quick Charge 4 sľubuje 5 hodinovú výdrž len po smiešnych piatich minútach nabíjania. Uvidíme, ako si s ním potyká batéria po dlhšej dobe.

snapdragon-835-2
ZDROJ | Snapdragon

 

 

Fotoaparát si tiež polepší. Podpora až do 32 megapixlov, vylepšenie hybridného autofókusu či duálnych fotodiód, ktoré môžeme nájsť aj v Galaxy S7 s názvom Dual Pixel.

Na prvé zariadenia so Snapdragonom 835 sa môžeme tešiť už o pár mesiacov. Medzi prvotné smartfóny sa môžu zaradiť predovšetkým vlajkové lode renomovaných výrobcov, ktoré budú predstavené už o mesiac.

ZdrojQualcomm

Komentáre k článku