Snapdragon 821 – najvyšší výkon posunutý na novú úroveň

ZDROJ | wccftech.com

Na trhu nájdeme mnoho čipsetov, akými sú napríklad Exynos od Samsunug, HiSilicon od Huawei či séria MT od MediaTek. Ani jeden z nich však nemá takú povesť a meno ako Snapdragon od Qualcommu. A vyzerá to tak, že Snapdragon 821 sa v tempe nechystá poľaviť.

Qualcomm totiž predstavil novinku v podobe nástupcu známeho Snapdragonu 820. Ten, ako sám píše, nemá nahradiť momentálnu jednotku, skôr iba doplniť aktuálny rad 800.

Snapdragon 8212
ZDROJ | Qualcomm

Nový Snapdragon 821 má byť rýchlejší o 10%. V praxi má ísť o rozdiel o 200 MHz pri vysokom výkone a 400 MHz pri nižšom zaťažení. Myslelo sa aj na šetrenie spotreby, no bližšie informácie neboli zverejnené.

Vyzerá to teda tak, že spôsob, akým ku navýšeniu v 10-percentnej rýchlosti došlo bolo len vyššie taktovanie jadier. To, že išlo o malé zmeny potvrdzuje aj číselné označenie, podobne, ako tomu bolo pri Snapdragone 800 a neskoršom 801.

Grafický čip tiež nezostal nepovšimnutý a taktiež sa dočkal navýšenia, konkrétne o 26 MHz.

Pozrite siASUS ZenFone 3 Deluxe – najrýchlejší telefón na svete?

V skratke tak máme stále štyri 64-bitové Kryo jadrá, z ktorých sú dve taktované na 2,4 GHz a druhé dve na rovné 2 GHz, ktorým sekunduje 650 MHz grafický čip. Nejedná sa tak o veľký posun vpred, skôr o akési držanie kroku s dobou.

Táto zostava by sa mala dostať do obehu od druhej polovice tohto roku, no v niektorých telefónoch ju nájdeme už onedlho. Prvým z nich je ASUS ZenFone 3 Deluxe.

 

ZdrojQualcomm

Komentáre k článku