Snapdragon 710 – určený do koča aj do voza

ZDROJ | Qualcomm

Qualcomm už dlhšie hovoril o tom, že spojí medzeru medzi strednou a najvyššou triedou procesorov. Prichádza preto Snapdragon 710, určený do koča aj do voza.

https://youtu.be/X4ZWD54LREU

Qualcomm už na konferencii MWC 2018 v marci prekvapil a predstavil nový rad procesorov, Snapdragon 700. Priniesť má umelú inteligenciu aj kvalitnejšie zábery do strednej triedy. Doteraz sme ale nevedeli, čo si pod novým prírastkom do rodiny môžeme predstaviť. I napriek tomu, že prvé smartfóny s týmto čipsetom sme očakávali až ku koncu tohto roka, spoločnosť ukázala prvý procesor novej triedy, Snapdragon 710, už teraz.

Pozrite siSnapdragon 7. série prináša prémiové funkcie do strednej triedy

Americký výrobca sa rozhodol pre uvedenie novej série procesorov aby premostil priepasť medzi radom Snapdragon 6xx, ktorý je určený pre zariadenia strednej triedy a Snapdragonom 8xx, ktorý zvyčajne spoločnosti osadzujú do svojich vlajkových lodí. Snapdragon 710 tak má byť podľa Qualcommu výkonnejší ako Snapdragon 660 no zároveň slabší ako Snapdragon 835 či 845. Hlavné umiestnenie si preto nájde vo vyššej strednej triede.

Novinka je stavaná na 10 nm architektúre, rovnako ako Snapdragon 845. I vďaka tomu je Snapdragon 710 o 40 % úspornejší ako 660-ka a zároveň o 20 % výkonnejší. Grafický čip Adreno 616 je oproti Adreno 512 o 35 % silnejší. Podstatu procesora tvoria štyri výkonné jadrá taktované na 2,2 GHz a štyri úsporné jadrá s taktom 1,7 GHz. Vďaka podpore Quick Charge 4+  má nový procesor zvládnuť aj nabitie 50 % akumulátora za 15 minút.

ZDROJ | Qualcomm

Modem X15 ponúka teoretické rýchlosti 100 MB/s cez LTE, nájdeme tu Bluetooth 5.0 či 4×4 MIMO. Medzi hlavné prednosti nového čipu patrí aj AI engine, ktorý má priniesť až dvojnásobné zvýšenie výkonu pri práci s umelou inteligenciou oproti Snapdragone 660. Nejedná sa však o dedikovaný AI procesor, aký nájdeme napríklad pri Huawei P20 Pro.

Poslednou väčšou zmenou je procesor Spectra 250 ISP, ktorý sa stará o kvalitnejšie zábery. Ten podporuje jednu šošovku s rozlíšením 32 Mpx alebo duálny fotoaparát s rozlíšením 20 Mpx. Videá môžu byť nahrávané v 4K Ultra HD rozlíšení.

Zariadenia s procesorom Snadragon 710 by mali začať prichádzať na trh v priebehu najbližších mesiacov či dokonca týždňov.

ZdrojQualcomm

Komentáre k článku