Snapchat Spectacles V2 – viac funkcií aj vodoodolnosť

ZDROJ | Snapchat

Snapchat Spectacles V2 sú druhou generáciou okuliarov s kamerami. Stojí za nimi sociálna sieť Snapchat, ktorá chce týmto spôsobom nabádať svojich používateľov na zdieľanie obsahu vo väčšom množstve. Novinka má viac funkcií, krajší dizajn, ale aj vyššiu cenu.

https://youtu.be/Qpbyj-hz05s

Viceprezident hardvérového segmentu, Mark Randall, opísal prvú generáciu okuliarov s kamerami ako produkt, ktorého účelom bolo, aby si naň ľudia zvykli. Nie je preto sklamaný z nízkych predajných čísiel, ktoré sa pohybovali na úrovni 200 000 kusov, pričom len polovica z nich bola používaná i po prvom mesiaci. Snapchat Spectacles V2 však prešli niekoľkými zmenami, ktoré majú zaručiť väčší úspech druhej generácie.

Pozrite siSpectacles – prvé okuliare s videom od Snapchatu

Prvou očividnou zmenou je nenápadnejší dizajn. Zatiaľ čo minuloročný model mal výrazné žlté lemovanie okolo kamery a svetla, novinka ho má rovnakej farby ako celé telo. Mnohí tak možno ani nespoznajú, že okuliare v sebe skrývajú snímač. Zmenšila sa aj veľkosť púzdra. Gadget sa bude dodávať v čiernej, červenej a modrej. Na výber je tiež medzi zrkadlovými alebo klasickými sklíčkami. Americkí zákazníci môžu dokonca voliť aj dioptrické.

ZDROJ | Snapchat

Na konštrukcii tiež pribudol ďalší mikrofón, ktorý sa má starať o menej šumu počas nahrávania videí (s rozlíšením 1 216 x 1 216 px), ktorých maximálna dĺžka je 30 sekúnd. Na konci môže používateľ do záberov pridať nálepky či kresby. Zmenil sa aj uhol zorného poľa, a to zo 115 na 105°. Dôvodom má byť odstránenie efektu rybieho oka.

ZDROJ | Snapchat

Fotografie majú rozlíšenie 1 642 x 1 642 px. Vstavaná batéria má mať dostatok energie na nahratie a prenos 70 videí za týždeň, dodávaný obal poskytne ďalšie štyri nabitia. Synchronizácia s telefónom prebieha cez Bluetooth, prenášanie videí či fotografií cez Wi-Fi. Tie je ale možné poslať len do aplikácie Snapchat, odkiaľ sa prípadne exportujú do pamäte telefónu či nahrajú na inú sociálnu sieť. V každom prípade musí byť používateľ i členom Snapchatu.

ZDROJ | Snapchat

Jednou z najväčších noviniek je aj odolnosť voči vode. Spoločnosť neodporúča potápanie do väčšej hĺbky, no skok do bazéna či natáčanie počas dažďa by problémom byť nemalo.

Snapchat Spectacles V2 sa už teraz predávajú v Spojených štátoch amerických za cenu 150 dolárov, čo je o 20 dolárov viac ako predošlá generácia. Postupne sa ale dostávajú i do Európy, najbližšie k nám je Rakúsko a Poľsko.

ZdrojSpectacles

Komentáre k článku