SME Synergy – audiofilský gramofón za cenu 17 000 eur!

ZDROJ | SME

Počas audiofilského podujatia Munich High End Show bol predstavený špeciálny gramofón SME Synergy, ktorý spôsobí, že vaša peňaženka a asi aj vaše úspory poriadne zaplačú.

Nie, známy slovenský denník sa nevenuje gramofónom, to je len menovec z Veľkej Británie, ktorý na trhu pôsobí už viac ako 70 rokov a venuje sa ručne vyrábanej audio technike, ale tiež komponentom pre medicínu, vesmírne misie a Formulu 1.

Ich najnovší prírastok SME Synergy je all-in-one gramofón, ktorý disponuje ramenom vyrobeným z horčíka Series IV, prenoskou s pohyblivou cievkou Ortofon MC Windfield Ti a zabudovaným predzosilňovačom Nagra. O kabeláž sa postarala firma Crystal Cable. Samozrejmosťou je ručná výroba.

ZDROJ | SME

Pozrite siAudio-Technica AT-LP5 – Gramofóny sú opäť v móde!

Je to celkom zaujímavý prístup, keďže napriek tomu, že existujú na trhu drahé gramofóny, ktoré presahujú aj cenu 30 000 eur, väčšinou k nim potrebujete dokupovať aj iné súčasti ako napríklad zosilňovač a predzosilňovač.

V tomto prípade to však neplatí a napriek tomu, že sa vždy hovorilo, že čím menej súčastí gramofón má, tým lepšie, zdá sa, že dlhodobý trend sa začína meniť. Príkladom môže byť aj nedávno predstavený all-in-one gramofón od Pro-Ject.

Čo sa týka ostatných špecifikácií, šasi gramofónu SME Synergy disponuje upraviteľnými podstavcami, ktoré sú však izolované od ostatného tela, takže by nemali mať vplyv na možné vibrácie či rezonanciu. Rovnako je izolované aj pripojenie na elektrinu.

ZDROJ | SME

Pozrite siPro-Ject Juke Box S2 – štýlový prírastok do rodiny all-in-one gramofónov

SME Synergy disponuje tromi rýchlosťami prehrávania – bežnými 33,3 RPM a 45 RPM, no nájdete tu aj 78 RPM pre prehrávanie starších šelakových platní.

Nemilým prekvapením môže byť tanier zo zliatiny hliníka, ktorý síce váži 4,6 kilogramu, no pri takýchto gramofónoch sa používajú o niečo luxusnejšie materiály ako napríklad akrylát.

Cena je 14 950 libier, čo je po prevode na eurá približne 17 000 eur. Gramofón sa začne predávať v priebehu septembra 2018.

ZdrojSME

Komentáre k článku