Smartfóny Lenovo K6 Power, K6 Note a P2 kúpite už aj na Slovensku!

Lenovo P2

Spoločnosť Lenovo dnes uviedla na náš trh nové smartfóny s nadpriemernou výdržou a výkonom, no stále s dostupnou cenou. Prečítajte si, čo ponúkajú a koľko eur je nutné si pripraviť.

RECENZIALenovo K6 Note – spoľahlivý smartfón s dlhou výdržou

Mobilná divízia firmy Lenovo sa opäť rozrastá o nové modely. Tentokrát sa snaží výrobca získať zákazníkov prostredníctvom veľkých batérií, ktorých vydrž na jedno nabitie presahuje 2 celé dni. Samozrejmosťou je už u nás veľmi obľúbené kovovo telo smartfónov.

Lenovo K6 Power

Prvý a zároveň najlacnejší smartfón Lenovo K6 Power disponuje snímačom odtlačokov prstov na zadnej strane zariadenia hneď pod hlavným 13 Mpx fotoaparátom s podporou Full HD videa.

Lenovo K6 Power

Nasnímané fotografie a zaznamenané videá nielen zadným, ale aj predným 8 Mpx fotoaparátom si pozriete na 5-palcovom Full HD IPS displeji.

Hardvérovú zložku tvorí procesor Snapdragon 430 spoločnosti Qualcomm bežiaci na fekvencii 1,4 Ghz, 2 GB pamäť RAM a 16 GB vnútorné úložisko rozšíriteľné o pamäťové karty do 128 GB. Smartfón beží na systéme Android 6.0 Marshmallow.

Novinka na prvý dojem reaguje svižne a plynulo bez známok zasekávania či iných problémov aj vďaka grafickému procesoru Adreno 505.

Lenovo K6 Power

To najlepšie na koniec. Ako aj názov napovedá, nový model je zameraný na výkon a výdrž, čomu nasvedčuje až 4 000 mAh batéria. Tá by mala zvládnuť zásobovať smartfón energiou na jedno nabitie počas dvoch dní.

Lenovo K6 Power

 

Lenovo K6 Power bude na Slovensku dostupný za cenu 219 EUR od 25. novembra 2016 u autorizovaných predajcov Lenovo. Dostupný bude v tmavo sivej a zlatej farbe.

Lenovo K6 Note

Väčší a zároveň aj drahší 5,5-palcový model s Full HD displejom vďaka 2.5D zakriveniu zaujme nejedného fanúšika nových smartfónov.

Snímač odtlačkov prstov autori taktiež umiestnili pod zadnú 16 Mpx kameru s duálnym bleskom. Predný 8 Mpx fotoaparát poteší priaznivcov selfie záberov a prípadných vlogerov.

Lenovo K6 Note

Tak ako aj menší model K6, aj jeho väčšia verzia K6 Note ťaží z výkonu procesora Snapdragon 430 od spoločnosti Qualcomm bežiacom na fekvencii 1,4 Ghz spolu s grafickou časťou Adreno 505.

Avšak pamäť RAM bola navýšená na hodnotu 3 GB a vnútorné úložisko je teraz 32 GB, taktiež rozšíriteľné o pamäťové karty do veľkosti 128 GB.

Lenovo K6 Note

Batéria je opäť 4 000 mAh, ktorá sľubuje nadpriemernú výdrž dosahujúcu dva dni pri bežnej záťaži. Nechýba ani najnovšia verzia technológie Bluetooth 4.2 a už samozrejmá podpora 4G siete.

Lenovo K6 Note

Lenovo K6 Note bude na Slovensku dostupný za cenu 249 EUR od 11. novembra 2016 u autorizovaných predajcov Lenovo. Dostupný bude najskôr v tmavo sivom, no neskôr aj v zlatom farebnom prevedení.

Lenovo P2

Nástupcu úspešného modelu P1 ma opäť čo ponúknuť. Najväčším rozdielom oproti predchodcom série K6, je umiestenie snímača odtlačkov prstov v prednom Home tlačidle.

To je však špecifické svojou funkciou, ktorá dokáže nahradiť dobre známe virtuálne tlačidlá. Tie je možné skryť a získať tak plnú plochu displeja.

Hlavným parametrom je však veľká 5 100 mAh batéria, ktorá vás podrží aj počas tretieho dňa na jedno nabitie. K dispozícii je aj hardvérové tlačidlo, umiestnené na ľavej strane zariadenia, slúžiace na zapnutie úsporného režimu.

Lenovo P2

Prítomná je aj funkcia OTG (On-The-Go) nabíjania, vďaka ktorej premeníte Lenovo P2 na praktickú nabíjačku pre zariadenia vo vašom okolí.

Vďaka 24 W rýchlemu nabíjaniu je možné smartfón za pár hodín opätovne pripraviť na dlhodobú výdrž počas náročného týždňa v práci či v škole.

Lenovo P2

Vnútro modelu Lenovo P2 tvorí osemjadrový 2.0 GHz procesor Qualcomm Snapdragon 625 spolu s grafickým čipom Adreno 506, ktorý v kombinácii s operačným systémom Android 6.0 Marshmallow a 4 GB pamäťou zvládne aj tie najnáročnejšie úlohy.

Aj v tomto smartfóne nechýba možnosť rozšírenia 32 GB vnútorného úložiska pamäťovou kartou do veľkosti 128 GB.

Prezeranie fotografií nasnímaných s hlavným 13 Mpx fotoaparátom alebo prednou 5 Mpx kamerou vám umožní 5,5-palcový Full HD AMOLED displej.

Lenovo P2

P2 vás okrem iného zaujme svojim prémiovým dizajnom, štíhlym hliníkovým rámom a podporou Dual Nano SIM technológie.

Lenovo P2

Lenovo P2 bude na Slovensku dostupný za cenu 339 EUR od 11. novembra 2016 u autorizovaných predajcov Lenovo. Vybrať si budete môcť z dvoch farebných prevedení – graphite sivej a champagne zlatej.

ZdrojLenovo

Komentáre k článku