Smart zámku Halo Touch otvoríte odtlačkom prstov

Spoločnosť Kwikset predstavila novú generáciu inteligentnej zámky dverí s Wi-Fi a technológiou snímania odtlačkov prstov. Používatelia týmto smart zariadením získajú pohodlný spôsob zabezpečenia.

Výhodou tohto riešenia je, že nie je potrebná žiadna platforma inteligentnej domácnosti. Je to praktické pri využití väčšieho množstva zámok napr. v celej budove. Na to, aby si majitelia zabezpečili svoje priestory im stačí smartfón, Wi-Fi a Halo Touch.

ZDROJ | Kwikset

Zámka si dokáže zapamätať až 100 odtlačkov od 50 používateľov, ktorých môžu majitelia kontrolovať cez mobilnú aplikáciu pomocou pripojenia zámku k sieti cez Wi-Fi.

Halo Touch si rozumie s hlasovými asistentmi Amazon Alexa a Google Assistant. Bezpečnosť získaných biometrických údajov je riešená podobne ako napríklad v MacBooku Pro. Skeny odtlačkov prstov sa ukladajú do zariadenia, nie sú uložené v cloude. V prípade technických problémov tu ostáva núdzové riešenie, otvoriť si zámku obyčajným fyzickým kľúčom, ktorý sa dodáva s každým výrobkom.

ZDROJ | Kwikset

Aplikácia Kwikset je k dispozícii pre Android a iOS. Umožňuje otvárať/zatvárať zámku, prijímať notifikácie, sledovať aktivitu a podobne. Najväčšie uplatnenie nájde vo firemnom segmente, napríklad v hoteloch, dobre poslúži aj menším prenajímateľom kde sa často menia hostia (napr. cez službu Airbnb).

Halo Touch ponúka moderné aj tradičné štýly a rôzne povrchové úpravy. Poskytuje špičkovú hardvérovú technológiu dverí navrhnutú tak, aby zodpovedala estetickým požiadavkám najnáročnejších majiteľov nehnuteľností.

Kwikset nie je na trhu s podobnými zariadeniami žiadnym nováčikom. Inteligentné zámky vyvíja a vyrába už desať rokov. Minulý rok predstavil prvú zámku kompatibilnú s technológiou HomeKit od Apple.

Halo Touch sa začne predávať v priebehu tohto roku za 249 dolárov. Objednať sa dá na stránkach e-shopov Amazon, Build, HomeDepot a Lowes v troch farebných prevedeniach (nikel, bronz a čierne).

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojKwikset

Komentáre k článku