Smart parfum vytvorí každý deň inú vôňu

ZDROJ | Ninu

Svet technológií sa vyvíja takým tempom, že občas aj my v redakcii zdvihneme obočie nad niektorou novinkou. Naposledy sa to stalo pri informácii o smart parfume Ninu. Čo vlastne robí?

Ninu je prvý inteligentný parfum na svete. Jeho patentovaný systém je navrhnutý tak, aby ste si mohli vytvárať vlastné vône podľa potreby zmiešaním a spájaním základných vôní. Stačí vám na to smartfón a systém Ninu.

ZDROJ | Ninu

Smart flakón obsahuje vo vnútri tri špeciálne upravené a dopĺňajúce sa základné vône. Presným miešaním systém dokáže „vyrobiť“ rôzne kombinácie jedinečných vôní.

ZDROJ | Ninu

Každá sada obsahuje tri doplňujúce sa vône, ktoré je možné miešať v ľubovoľných pomeroch tak, aby ste získali desiatky variácií v rôznych intenzitách. Každá základná vôňa bola „vyladená“, čím sa zabezpečila rovnaká koncentrácia parfumu. Tým sa zabráni tomu, aby jedna vôňa neprehlušila druhú.

ZDROJ | Ninu

Smart parfum obsahuje Micro-Precision Extraction systém, čo je vlastne presné miešanie, dávkovanie a zároveň regulácia výslednej vône. Zvyšok tvorí LED kontrolka, Bluetooth, elektronický ovládač, batéria a striekacia tryska.

Ninu je prvé prenosné digitálne vonné zariadenie na svete, ktoré je schopné dodávať presnú extrakciu parfumu z každej fľaštičky obyčajným stlačením tlačidla.ZDROJ | Ninu
ZDROJ | Ninu

Viete, že…

Ninu používa koncentráciu vonných olejov Extrait de Perfume? Ide o najdrahšiu a najsýtejšiu formu vône, ideálnu na deň i večer. Vône obsahujú kvalitné suroviny pochádzajúce z celého sveta.

https://youtu.be/qkXG0CFCY-M

Parfum Ninu vyvinul Marko Matijevič zo Slovinska. Jeho produkt sa o priazeň používateľov uchádza na Kickstarteri.

ZDROJ | Ninu

V rámci predobjednávky môžete mať za 169 eur 1x Ninu smart parfum s aplikáciou Ninu Smaprthpone, jednou sadou vôní (3 x 25 ml) a napájacím káblom. Termín doručenia je v prípade úspechu kampane určený na máj 2022. Bežná cena parfumu má byť 259 eur, náhradné sady vôní sa budú predávať zhruba od 20 eur.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku