Smart kolíska s AI? Žiadny problém, no za rodičov neurobí všetko

ZDROJ | Cradlewise

Rodičia s malými deťmi, resp. novorodencami to veľmi dobre poznajú – každá minúta spánku navyše je v tých najťažších časoch spasením. Žiaľ, rodičia mienia, dieťa mení a v sekunde sa dokáže prebudiť, hoci by mohlo pokojne spať ešte desiatky minút. Riešením má byť smart kolíska vybavená dokonca aj umelou inteligenciou.

ZDROJ | Cradlewise

Výrobca Cradlewise predstavil kolísku Smart Crib, vraj svetovo prvú kolísku, alebo ak chcete postieľku, pre dieťa, ktorá je schopná sa učiť zo správania dieťaťa.

Postieľka má byť podľa výrobcu schopná rozpoznávať, kedy sa batoľa začína prebúdzať a sama ho ešte uspí kolísavými pohybmi a jemnou hudbou.

ZDROJ | Cradlewise

Samozrejmosťou je pripojenie k smartfónu, nechýbajú ani notifikácie o tom, že vaše malé striebro sa zobudilo, ale ani to, že ho kolíska uspala. Pri tom množstve notifikácií, čo dnes ale dostávame do smartfónu je dosť možné, že notifikáciu o prebudení prehliadneme. Preto bude fajn, že okrem notifikácie dokáže kolíska upozorniť na zobudenie i iným spôsobom.

Appka môže byť šikovná na sledovanie spánkovej aktivity dieťaťa. Pri tom všetkom strese totiž rodičia občas zabudnú koľko a kedy ich živé striebro spalo. Poteší aj prítomnosť kamery v hornej časti konštrukcie, takže dieťa môžete mať neustále pod dohľadom i na diaľku.

Postieľka je pomerne (voči nesmart konkurentom) malá, no výrobca tvrdí, že je vhodná pre deti až do dvoch rokov. Tie je už nutné ukladať na spodnú časť postieľky. Odnímateľná horná časť je určená pre novorodencov a batoľatá. Matrac má kokosové jadro a priedušnú latexovú vrstvu.

ZDROJ | Cradlewise

Jedno mi tu ale nesedí. Deti, hlavne tie najmenšie sa menia zo dňa na deň a len ťažko predpovedať ich budúce „kroky“. Často to nezvládajú ani samotní rodičia, ktorí sú s nimi 24/7. Naopak, postieľka, v ktorej prespia pár hodín denne by mala vedieť čo budú deti robiť?

To najhoršie je ale nakoniec. Cena postieľky je až 1 499 dolárov, samozrejme bez daní. Dodanie pritom výrobca plánuje až na júl tohto roka. Postieľka je navyše dostupná iba na americkom a kanadskom trhu.

ZdrojCradlewise

Komentáre k článku