Smart hodinky od Samsungu dokážu merať krvný tlak, stačí ich nastaviť

ZDROJ | Samsung

Samsung sa dnes pochválil, že získal odobrenie od domácich úradov (MFDS a SaMD) pre svoju appku Samsung Health Monitor pre meranie tlaku. Aplikácia v spojení s vybranými smart hodinkami výrobcu dokáže merať tlak a zaznamenávať ho do prehľadných tabuliek.

ZDROJ | Samsung

Všetko, čo aktuálne k tomu potrebujete je čas (funkcia bude dostupná v treťom kvartáli tohto roka) a smart hodinky od Samsungu – Galaxy Watch Active 2 a novšie. Dôvod je prostý, Galaxy Watch Active 2 majú aktuálne najcitlivejší senzor merania tepu, aký Samsung kedy v hodinkách použil.

ZDROJ | Samsung

Zároveň je potrebný aj smartfón s Android 10, Samsung píše o modeloch Galaxy, no snáď nebude funkcia viazaná iba na túto sériu, ale skôr na operačný systém, na ktorom funguje appka Samsung Health Monitor.

ZDROJ | Samsung

Na plnú funkčnosť merania tlaku je ešte potrebný aj klasický tlakomer. Ten ale stačí iba raz, pri kalibrácii snímačov v hodinkách. Používateľ si musí pred kalibráciou zmerať tlak v pokoji 3x a nastaviť parametre do hodiniek. Hodiny na základe meraní zo snímačov v ich spodnej časti a algoritmov vedia potom určiť tlak v budúcnosti. Meranie tlaku prebieha pomocou merania pulzných vĺn.

Samsung pritom verí, že práve s týmto riešením vie pomôcť miliónom používateľov na celom svete, ktorí trpia srdcovo-cievnymi problémami a možno o tom ani netušia. Mnohé problémy so srdcom vie totiž odhaliť až pravidelné meranie krvného tlaku. A hoci nemusí byť 100% presné, vie byť viac pomocné, ako meranie žiadne.

ZDROJ | Samsung

ZdrojSamsung

Komentáre k článku