Smart fľaša EQUA sa postará o váš pitný režim

ZDROJ | facebook.com/myequa

Obzvlášť v lete je dôležité dodržiavať pitný režim. Aby ste zbytočne nepridávali prácu záchrannej službe, poistite sa šikovným gadgetom. Inteligentá fľaša vám bude pitie pravidelne pripomínať.

Meteorológovia varujú pred extrémnymi horúčavami a až tropickým letom. Aby ste nápor vysokých teplôt lepšie znášali, treba veľa piť. Ak na pitný režim pravidelne zabúdate, pomôcť by vám mohla inteligentná fľaša od slovinskej spoločnosti EQUA.

ZDROJ | myequa.com

Fľaša EQUA Smart je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a má objem 680 mililitrov. Výrobca sľubuje štandardné tepelno-izlačné vlastnosti. Studenú vodu vo fľaši by ste mali mať aj po 24 hodinách od naliatia, teplú 12 hodín od naliatia.

Štupeľ je galvanicky pokovovaný a ozdobený buď mramorom alebo kovom. Pre pohodlnejšiu manipuláciu má fľaša rukoväť, pomocou ktorej ju viete aj zavesiť. Náustok je veľkosťou prispôsobený tak, aby ste cez neho do fľaše pohodlne vhodili kocky ľadu.

Prívlastok smart si fľaša zaslúžila vďaka odnímateľnému dnu, ktoré je vybavené LED svetielkami. Tie slúžia na pripomenutie dodržiavania pitného režimu. Fľaša sa nabíja pomocou microUSB, výrobca na stránkach neuvádza ako dlho trvá nabitie, ani koľko fľaša vydrží bez elektriny. Objem batérie je 250 mAh.

ZDROJ | myequa.com

Po nabití spárujete fľašu s vašim smarfónom pomocou Bluetooth. V aplikácii EQUA APP, je dostupná v Google Play a App Store, po prvom spustení vložíte základné údaje, pomocou ktorých vám aplikácia vyráta koľko vody musíte denne vypiť.

Následne aplikácia ponúkne domácu obrazovku, na ktorej je graf s aktuálnym stavom denného príjmu tekutín. Samozrejme, vychádza z vypočítanej hodnoty. Množstvo vody, ktoré máte denne prijať viete upraviť ťuknutím na piktogram slniečka alebo bežiaceho panáčika. Slniečko označuje horúci deň, bežiaci panáčik športovanie. Každá z možností vám do denného príjmu pridá takmer liter vody.

Vrámci menu je kalendár, ktorý vám vie ukázať koľko vody ste kedy vypili a ako často pijete. Ponúka tiež štatistiku z týchto hodnôt. Ďalej v menu nájdete videonávody na používanie alebo sekciu s dychovým cvičením, ktoré vám má pomôcť odbúrať denný stres.

V nastavenia sa môžete určiť intervaly upozorňovania na 30 minút alebo na každú hodinu. Tiež časové rozpätie počas dňa, kedy vás má fľaša upozorňovať. Týždeň je v nastavenia rozdelený na pracovné dni a víkend.

Upozornenia na to, aby ste sa napili sú blikaním dna fľaše. Na vloženie informácie o pití do aplikácie,  nemusíte brať do ruky smartfón. Stačí po fľaši poklepať, rozdielne gestá dávajú fľaši jasné signály. Tá aktualizuje informácie v aplikácii raz za 24 hodín.

Fľaša Equa Smart je na stránke výrobcu dostupná v piatich farebných variantoch za cenu 74€.

Zdrojmyequa.com

Komentáre k článku