Smart čistička vzduchu BRID zvládne čistiť aj autá

ZDROJ | Atellani

V súčasnosti azda neexistuje miesto ne Zemi, ktoré by nebolo nejakým spôsobom znečistené nami, ľuďmi. Veď mikroplasty boli nájdené už aj v ľade na Antarktíde. Najhoršie je to ale určite vo veľkých mestách, resp. ich okolí. Používanie automobilov, priemyselná výroba a mnoho ďalších faktorov znečisťujú okolité ovzdušie viac, ako je zdravé. Preto ľudia vymysleli čističky vzduchu. Tá s názvom BRID má byť revolučná.

ZDROJ | Atellani

Čistička vzduchu BRID je na svete už nejaký ten piatok, teda minimálne jej koncept. Výrobca Atellani ju predstavil ešte koncom roka 2017 cez Kickstarter, v súčasnosti je v procese InDemand cez Indiegogo. Na prvej platforme vyzbierala vyše 400 000 €, na Indiegogo dosahuje objem objdnávok takmer 720 000 €. Dôvodom je cena, ktorá atakuje sumu 550 €.

ZDROJ | Atellani

Toľko ale stoja čističky bežne, dokonca mnohé sú podstatne drahšie. BRID má byť unikátna v tom, že okrem čistenia vzduchu od plesní, peľu, prachu (PMs 0,3), baktérií či pachov dokáže čistiť vzduch aj od oxidu uhoľnatého či formaldehydu. Čerešničkou má byť možnosť čistenia vzduchu v automobiloch využitím adaptéra pre 12V!

Inou unikátnosťou je škálovateľnosť. Súčasné čističky vzduchu sú stavané na určité rozmery miestnosti. Malé čističky pre malé miestnosti, veľké výkonné čističky pre veľké. BRID je malá, no vďaka možnosti doplnenia až 3 modulov je schopná čistiť 100 metrov štvorcových obytnej plochy. Základ je 25 m², s dvomi modulmi navyše zvláda 50 m². Ventilátor vo vnútri má výkon 215 m³/h. Hlučnosť má byť 42 dB.

ZDROJ | Atellani

Na čistenie vzduchu využíva technológiu fotokatalýzy – L.E.A.P. Technology (Led Enabled Advanced Photocatalysis), pomocou ktorej sú znečistené čiastočky vo vzduchu vraj kompletne eliminované. Čistička tak vraj negeneruje žiadny ozón, ako konkurenčné čističky s UV lampami.

ZDROJ | Atellani

Veľkým plusom majú byť filtre, ktoré nie je nutné meniť každých niekoľko mesiacov a tým zvyšovať náklady na čistenie. Keramické filtre majú vydržať až 10 rokov. Čistia sa jednoducho, pod tečúcou vodou. V spodnej časti čističky je ešte jeden filter, pre hrubé nečistoty, ktorý je však možné umývať vodou.

ZDROJ | Atellani

Samozrejmosťou je mobilná aplikácia, pomocou ktorej je možné BRID nielen ovládať, ale aj sledovať kvalitu ovzdušia. Zaujímavé sú aj rozmery. V základe je výška len 20,8 cm, v prípade využitia troj-modulového systému je to len necelých 30 cm. Priemer je vždy rovnaký, 25 cm. Hmotnosť rastie od 3 do 5 kg.

ZDROJ | Atellani

V predaji je v kompletne bielej farbe, bielej doplnenej dubovým drevom, alebo v striebornej farbe. Cez Indiegogo InDemand je možné si čističku objednať za cenu od 541 €, resp. 722 € za dvoj-modulový model, alebo 903 € za troj-modulovú zostavu. Dodanie má byť už tento mesiac.

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku