Slydris 2 – viac ako len ďalšia kópia Tetrisu

ZDROJ | Radiangames

Tetris bol od svojho pôvodného vydania pred 34 rokmi prerobený toľko krát, že to už zrejme nikto ani neráta. Na smartfónoch však funguje len málo verzií a Slydris 2 je určite jednou z nich.

https://youtu.be/cNN0cmliR3c

Hoci v obchodoch s aplikáciami nájdete nespočetné množstvo verzií klasického Tetrisu, tá pôvodná sa na smartfóne skrátka nehrá úplne najlepšie. Inak to predsa ani byť nemôže, Tetris je totiž od základov postavený na hranie s fyzickými tlačidlami. Slydris 2 síce na prvý pohľad od bežného Tetrisu nerozpoznáte, no jeho ovládacia schéma mení celý charakter hry.

Slydris 2 má so svojou predlohou spoločný vizuál a tiež padajúce tvary, ktoré musíte umiestňovať na hracej ploche tak, aby ste zaplnili a tým vymazali čo najviac riadkov. V tomto prípade však nie ste odkázaní iba na ovládanie padajúceho tvaru. Na hracej ploche môžete ovládať všetky tvary, ktoré nie sú nejakým spôsobom zablokované.

Tento spôsob ovládania mení aj hernú dynamiku, pretože vpred vás netlačí žiaden ďalší padajúci diel skladačky. To, kedy urobíte ďalší krok, je len na vás a každý krok si môžete vopred premyslieť. S každým pohybom na hraciu plochu dopadnú ďalšie diely, ktoré musíte upratať a teda vymazať, aby ste dielmi nezaplnili hraciu plochu až po strop.

Pozrite siConduct AR! – železničný chaos v rozšírenej realite

Hra má veľmi jednoduchú hernú mechaniku, no ak ste zvyknutí na klasický Tetris, zo začiatku vám bude pomalé tempo a strategický štýl hry možno trochu proti srsti. Po niekoľkých minútach sa vám však Slydris 2 dostane pod kožu a diely budete ukladať do tempa chytľavej elektronickej hudby. Nové piesne môžete odomykať získanou hernou menou, za ktorú sa dajú nakúpiť aj ďalšie farebné témy.

To, že Slydris 2 je hra vytváraná primárne pre moderných hráčov dokazuje aj fakt, že priamo nad hracou plochou nájdete rýchle tlačidlo pre zachytenie posledných sekúnd z hry vo forme GIF animácie. Krátky záznam z posledných sekúnd hry je automaticky odoslaný na stránku Giphy, na čo už následne dostanete hotový odkaz na zdieľanie.

Hra je dostupná bezplatne a teda samozrejme obsahuje reklamy. Tie sa síce nezobrazujú po každom kole, no niekedy prerušia rozohranú hru. Táto forma monetizácie nie je veľmi otravná a ak nechcete platiť, prežijete to aj s reklamami. V opačnom prípade však môžete podporiť vývojára zakúpením takzvaného Ultimátneho módu za 3,49 eur, čím okrem odstránenia reklám získate aj všetky farebné témy a piesne.

Slydris 2 je aktuálne dostupný iba pre operačný systém iOS, no autor hry prisľúbil, že hra dorazí aj do obchodu Google Play pre Android ešte tento mesiac.

Slydris 290%

Veľkosť:
121,2 MB
Platforma:
iOS 7.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Slydris 2 je hra postavená na klasickom Tetrise, ktorý však prispôsobuje moderným smartfónom, čím sa mení celý charakter hry na nepoznanie.

Komentáre k článku