Služby Google Letenky a Destinácie na Googli dostupné už aj pre Slovákov

Tohtoročnému letu dáme už o pár dní zbohom. To však neznamená koniec dovolenkám a cestovaniu. Väčšina z nás sa chce na cestu vopred dobre pripraviť, a preto si ju plánujeme.

ZDROJ | Google

Pozrite siPrecestujte známe miesta vo virtuálnej realite s Google Expeditions

V dnešnej dobe však už (väčšinou) nevysedávame nad papierovými mapami, ale proces plánovania dovolenky robíme na webe. Ak teda už poznáte cestovateľské služby Letenky Google a Destinácie na Googli, tak vedzte, že už sú dostupné aj pre nás, Slovákov. Príprava na dovolenku a jej plánovanie tak môže byť jednoduchšie a pohodlnejšie. A to obzvlášť pre tých, ktorí nie sú až takí kamaráti s cudzími jazykmi.

ZDROJ | Google

Pozrite siMapy Google ukážu turistom už aj stúpanie na trase

Letenky Google umožňujú vyhľadať najvhodnejší let, pričom porovnávajú letenky stoviek medzinárodných aerolínií. Služba Letenky Google dokáže odporučiť cestovanie do rôznych populárnych destinácií, stačí len definovať typ dovolenky a takisto počet dní, ktoré máte k dispozícii.

Služba Letenky Google je k dispozícii na stránke google.sk/flights.

Pozrite siStretnite sa na Google Earth naživo s aljašskými medveďmi

ZDROJ | Google

Služba Destinácie na Googli poskytuje užitočné cestovateľské informácie na kartách v mobile, vrátane cien ubytovania, či miestnych atrakcií, ktoré by bolo škoda nenavštíviť. Čiže, ako sa povie, „treba to vidieť“.

Pozrite siGoogle Street View ready – vytvárajte vlastné 360° Street View zábery

Vo vyhľadávaní stačí zadať kontinent alebo krajinu so slovom „destinácie“ a zobrazia sa informačné karty o zvolenej lokalite aj s množstvom cestovateľských tipov. Informácie, ktoré sa zobrazujú na rôznych kartách, zahŕňajú ceny ubytovania (zobrazujú najlacnejšiu dostupnú možnosť do zvolenej destinácie), tipy na výlety s populárnymi atrakciami v okolí, zaujímavosti o krajine či meste (kedy cestovať, informácie o počasí, atrakcie či čo určite vyskúšať v danej lokalite).

Pozrite siS Google Street View nahliadnete do krátera sopky Marum vo Vanuatu

Turistický sprievodca nevynechá najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie miesta v zvolenej destinácii a pokiaľ máte záujem spoznávať krajinu, dokáže vám navrhnúť najvhodnejší itinerár. Vyberať tak môžete z desiatok už predpripravených itinerárov, ktoré sú založené na reálnom správaní používateľov.

Tak už si len zbaliť kufre, „naťukať“ na webe alebo v mobile plánované miesto výletu a môžete vyraziť. ;)

ZdrojGoogle,SK Tlačová správa

Komentáre k článku