Služba DriveShare plní detské sny, umožní prevetrať zberateľské automobily

Ak ste niekedy snívali, že si zašoférujete nejaké exotické auto, tak pre vás máme dobrú správu. Služba DriveShare umožní prevetrať vzácne kúsky z garáží zberateľov.

ZDROJ | DriveShare

Zdieľaná ekonomika sa postupne dostáva do každej sféry podnikania. Nová služba s názvom DriveShare by sa dala považovať za Airbnb na kolesách. Majitelia vzácnych vozov môžu poskytnúť svoje nepoužívané zberateľské automobily na prenájom nadšencom, ktorí si tak môžu splniť dlhoročné sny.

Pozrite siToyota C-HR – Je iná a práve preto svojim spôsobom krásna

Službu spustila poisťovacia spoločnosť Hagerty, ktorá sa špecializuje na poistenie klasických vozov. Záujemcov musí spoločnosť najprv preveriť, následne musia zaplatiť 500 dolárovú zálohu a potom si môžu vybrať auto, ktoré je poistené do jedného miliónu dolárov.

ZDROJ | DriveShare

Spoločnosť poskytuje vozy na obyčajné testovacie jazdy ale aj na špeciálne príležitosti ako sú oslavy alebo svadby. Aktuálne je v zozname 135 automobilov na území Spojených štátov a zoznam sa má ďalej rozrastať. V ponuke sú staršie klasické autá ale aj nové luxusné vozy, či dokonca repliky filmových automobilov. Ceny za prenájom sa pohybujú od niekoľkých stoviek až po tisíce dolárov.

Pozrite siRenault Clio R.S. Trophy – Keď si prdkanie zamilujete!

Ak ste si niekedy túžili zašoférovať Pontiac Chieftain z roku 1951, Chevrolet Corvette z roku 1971 alebo novšie Lamborghini Gallardo a zároveň máte cestu do USA, môžete skúsiť službu DriveShare.

ZdrojTechCrunch

Komentáre k článku