Slúchadlá, s ktorými budete spať ako vo vatičke

ZDROJ | Bose

Spoločnosť Bose začala predávať svoje slúchadlá na spanie. Áno, čítate správne. Nasadíte si ich a necháte sa unášať… napríklad vlnami Tichého oceánu až tak realisticky, že nebudete počuť nereálne chrápajúceho partnera vedľa vás. Bose Sleepbuds sa práve začali predávať.

Vývoj týchto slúchadiel trval dlho – až niekoľko rokov. Po prototypovom testovaní a kampane prostredníctvom Indiegogo, sa začali včera slúchadlá Bose Sleepbuds predávať.

ZDROJ | Bose

Jedná sa o bezdrôtové slúchadlá, prehrávajúce počas spánku zvuky, ktoré prekryjú typické večerné a nočné zvuky, ako je napríklad ruch ulice, chrápanie, či hluční susedia. Tieto slúchadlá neprehrajú hudbu, ani podcasty – sú určené na zamaskovanie rušivých zvukov. Namiesto nich nám Bose vybralo osvedčené zvuky, pri ktorých sa dobre zaspáva a spí. Prúd vody, dážď, morské vlny, vietor, nočná príroda. Dokopy ich je v slúchadlách umiestnených desať.

ZDROJ | Bose

Naozaj verím, že s týmto riešením tohoto skutočne veľkého problému… zmeníme milióny ľudí. Je to tak jednoduché.

Brian Mulcahey, riaditeľ kategórie Wellness

Zmenou úrovne hlasitosti si človek dokáže zamaskovať akýkoľvek hluk, ktorý ruší spánok. Spoločnosť Bose sebavedomo tvrdí, že našla všetky zvukové stopy, ktoré vedia prekryť vyrušovanie – či už spomínané chrápanie, alebo hlučný nočný podnik. Upozorňuje však, že hlasitosť týchto zvukov by mala byť na takej úrovni, aby človek mohol počuť kritické situácie – bezpečnostný poplach, požiarnikov a podobne.

ZDROJ | Bose

Bose tu nevyužili svoju technológiu QuietComfort, ktorá si výborné plní svoju funkciu napríklad pri potláčaní hluku vo vrtuľníkoch. Tvrdia, že na tento účel nebola úplne ideálna. Vždy nejaké zvuky – hlavne hlasové frekvencie – prenikli cez slúchadlá a rušili pri spánku.

Pozrite siBose QC35 II – nové štýlové slúchadlá s podporou Google Assistant

ZDROJ | Bose

Okrem zvukových stôp v slúchadlách sú ďalšie v aplikácii Bose Sleep App a dajú sa vymeniť za tie uložené. V aplikácii je možné tiež nastaviť budík, alebo zapnúť časovač na slúchadlách. Sleepbuds sa nabíjajú v hliníkovom púzdre pomocou mikro USB konektoru. Púzdro slúži ako úložný aj nabíjací obal a dobíja slúchadlá, keď sa nepoužívajú. Má v sebe magnet, takže Sleepbuds držia pevne na mieste. Samotné slúchadlá vydržia 16 hodín prevádzky a púzdro im dodá ďalších 16, čo je viac než postačujúce.

ZDROJ | Bose

Pozrite siZNAČKY | Bose – spoločnosť, ktorá priniesla revolúciu vo svete audia

Bose Sleepbuds vážia 1,4 gramu a sú to najmenšie slúchadlá aké táto firma vyrobila. Človek sa s nimi údajne cíti komfortne a pohodlne. Bez problémov ich vydrží mať v ušiach po celú noc. Dodávajú sa s troma veľkosťami štupľov S/M/L.

ZDROJ | Bose

Bose si uvedomuje, že pýtať 250 dolárov za slúchadlá, ktoré nič neprehrajú, je viac ako dosť. Aj preto vývoj tohoto zariadenia trval tak dlho. Kto však trpí poruchou spánku vie, čo to prináša – celé noci nespať. Bose uvádza, že až 60 % dospelých má ťažkosti so spánkom, alebo zaspávaním, 79 % spí každú noc menej ako sedem hodín a 25 % párov v USA spí kvôli chrápaniu v oddelených miestnostiach. V tomto kontexte môžeme považovať tieto slúchadlá ako zdravotnú pomôcku, ktorá vie zlepšiť život ľudí na dlhé roky a investovanie do Bose Sleepbuds sa ukáže v inom svetle.

ZdrojBose

Komentáre k článku