Slúchadlá Panda majú ambíciu na titul Slúchadlá roku 2020

Skutočný hudobný audiofil vám povie, že Bluetooth slúchadlá sú vhodné akurát pre traktoristu, aby ho po celom dni neboleli uši z hlučnej práce. Slúchadlá Panda, chcú presvedčiť o opaku.

Spoločnosti Drop a THX Technologies na crowdfundingovej stránke indiegogo predstavili slúchadlá Panda, ktoré majú ambíciu získať veľa prívlastkom „prvé slúchadlá, ktoré…“ a majú byť skutočnou lahôdkou pre náročných audiofilov. Veľa napovedá už kombinácia planar-ribbon meničov, podporených technológiou THX AAA, v kombinácii s LDAC Bluetooth 5.0 od Sony.

Tento Bluetooth je použitý v slúchadlách vôbec prvýkrát a jeho špecifikom je použitie 3P Signal Path technológie, ktorú má patentovanú práve autorská dvojica slúchadiel. Panda chcú ulahodiť pri počúvaní hudby, ale aj pozeraní filmov a hraní hier, čo je možné aj vďaka použitému čipu Qualcomm QCC5125.

ZDROJ | Drop+THX

Planar-ribbon meniče sú špecifické rozložením magnetov, vďaka čomu sa podarilo fázovo ladiť zvuk. Pre lepšiu predstavu, pri bežných meničoch sa krivka zvuku môže prerušiť, čo môže viesť k obrovským výkyvom. V tomto prípade vibrujú všetky časti embrán bez prerušenia alebo oneskorenia. Uloženie membrán ďalej veľmi účinne zabraňuje skresleniu zvuku. Podľa výrobcu je skreslenie redukované 20- až 100-násobne v porovnaní s dnešnými štandardmi. Zvuk tak má byť hyperrealistický. Magnety v meničoch sú optimalizované pomocou FEM systému, čím sa maximalizovala ich citlivosť a konzistencia.

V slúchadlách sú použité obojsmerné ploché špirálové vodiče, čo umožnilo použiť ich dvojnásobok. Takýmto spôsobom sa dosiahla vyššia citlivosť a lepšie tlmenie. Membrány majú 7 vrstiev vďaka čomu sú odolnejšie voči teplu a vibráciám.

ZDROJ | Drop+THX

Panda majú konštrukciu náušných mušiel s bezdrôtovým dosahom 10 metrov a výdržou batérie na jedno nabitie viac ako 30 hodín. Meniče majú priemer 55 milimetrov, frekvenčný rozsah slúchadiel je 10 až 50 000 Hz. Zapracovaná je dvojica mikrofónov a celková hmotnosť slúchadiel sa zastavila na 375 gramoch.

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku