Slúchadlá od Denonu pre hudobných nadšencov majú drevenú ozvučnicu

Japonská spoločnosť Denon si okrem už spomínaných reproduktorov pre iOS zariadenia prichystala aj novú vlajkovú loď medzi slúchadlami. Už samotný názov série slúchadiel, Music Maniac prezrádza, že model AH-D7100 bude určený najmä pre rozmaznané uši hudobných maniakov.

Denon Music Maniac AH-D7100

V čom sa bežné slúchadlá líšia od tých, ktoré sú vyvíjané a určené pre hudobných maniakov? Istotne je to kvalita reprodukcie. Od mušlí, ktoré ste za pár Euro kúpili na trhu, alebo v nejakom hypermarkete nemôžete očakávať rovnakú kvalitu reprodukcie ako od slúchadiel produkovaných popredným výrobcom, navyše ak ich sám výrobca označuje ako vlajkovú loď svojej produkcie. Presne takto sa totižto vyjadruje spoločnosť Denon o nových slúchadlách AH-D7100, ktoré spadajú do série Music Maniac. Už samotná cena, ktorá je pre americký trh stanovená na 1 199,99 USD (978,39 €) z nich robí slúchadlá, ktoré istotne neoslovia masy teenagerov a neuvidíte ich na každom druhom človeku na ulici. Čo všetko však dostanete za svoju investíciu na hranici tisícky? Predovšetkým kvalitu zabalenú v elegantnom balení, spojenú s jedinečnosťou.

Denon Music Maniac AH-D7100

Veď si len predstavte slúchadlá s ručne vyrezávanými ozvučnicami z mahagónového dreva a konštrukciou zo sklených vlákien. Pripočítajte si k tomu špeciálnu penu, ktorá sa bude dotýkať vašich uší a disponuje pamäťovou funkciou. Nič vás nebude tlačiť a slúchadlá sa dokonale prispôsobia vášmu uchu. Už začína mať tá investícia zmysel? A to sú stále len použité materiály. Hneď ako pripojíte slúchadlá ku zdroju hudby ozve sa dvojica 50 mm budičov, ktoré sú vlastnou kreáciou spoločnosti Denon s názvom Free Edge Nano Fiber Drivers. Potom už možno začne cena vyzerať reálnejšie. Chýbať samozrejme nemôže ani odnímateľný kábel, pričom priamo v balení nájdete trojmetrový pre pripojenie k vášmu domácemu stereo systému a ak by sa našiel niekto, kto by takto drahé slúchadlá pripojil k iPhonu, alebo iPodu, priamo v balení nájde aj metrový kábel s ovládaním prehrávania a hlasitosti.

Foto: Denon

Komentáre k článku