Slúchadlá Audeze Mobius dostanú zaujímavý upgrade

Kalifornská firma Audeze vyrábajúca audiofilské a herné slúchadlá a ďalšie audiokomponenty priniesla na CES 2019 vylepšenú verziu svojich herných slúchadiel Mobius, predstavených v minulom roku.

Pre ostrieľaných hráčov

Komunita herných fanatikov, ktorá si mohla slúchadlá Mobius vyskúšať, určite oceňuje technológie podporujúce trojdimenzionálne vnímanie zvuku. Realistický zvukový zážitok charakterizuje aj motto, ktoré firma predstavila pri uvedení slúchadiel –  „Hru nebudete len hrať, budete ňou žiť“.

ZDROJ | Audeze

Ak ste fanúšikom strieľačiek z pozície akčného hrdinu, isto oceníte inováciu, ktorú Audeze pre slúchadlá Mobius pripravila.

Pozrite siAudeze Mobius – herné slúchadlá, ktoré sľubujú audiofilský zážitok

Funkcia Head Gesture Keybinds totiž umožní dosiahnuť pohybom hlavy ekvivalent stlačenia tlačidla na klávesnici.

ZDROJ | Audeze

Ak ste teda túžili kryť sa v prestrelke tým, že reflexívne skloníte hlavu, inovácia pre Mobius vám to umožní. Audeze aktuálne funkciu Head Gesture Keybinds testuje v beta verzii a uvoľní ju ako aktualizáciu softvéru začiatkom tohto roku.

Priestorový zvuk, ktorý ráta so všetkým

Technológiami na vylepšené vnímanie 3D zvuku však slúchadlá disponujú už dnes. Optimálny priestorový vnem zaisťuje trojica funkcionalít:

Lokalizácia zvuku

Keď sa mení pozícia vašej hlavy, slúchadlá Mobius identifikujú a udržiavajú pomyselnú polohu zdroja zvuku a vnem sa dynamicky mení, keď sa pohybujete.

ZDROJ | Audeze

Pozrite siAudeze LCD2 Closed-Back – vynovená verzia štýlových slúchadiel

Integrované sledovanie hlavy

Mobius s funkciou Integrated Head Tracking presne skenujú najjemnejšie pohyby hlavy 1000 krát za sekundu a aktualizujú signál cez algoritmus 3D emulácie.

ZDROJ | Audeze
Emulácia miestnosti

Ide o sofistikovaný prispôsobiteľný nástroj, ktorý utvára zmysel pre priestor a odraz zvuku v miestnosti.

ZDROJ | Audeze

Technológia Mobius Waves Nx head-tracking vytvorí trojrozmerný audio priestor, ktorý sa zdá byť pevný a nezávislý na pohyboch užívateľa. Vo filme alebo hudbe to znamená, že celý zvuk bude pochádzať zo smeru, ktorý ste si nastavili ako predný a keď sa otočíte ktorýmkoľvek smerom, centrum tohto zvukového zdroja sa v priestore nezmení.

Za nezmenenú cenu

Spolu s novou funkciou Head Gesture Keybinds Audeze ohlásila aj novú farebnú modifikáciu slúchadiel „Team Carbon“ (na hornom obrázku v strede), ktorá bude dostupná exkluzívne cez Amazon.

Pozrite siBowers & Wilkins PX – návykový bezdrôtový komfort

Súčasné dve prevedenia „Team Copper“ a „Team Blue“ budú v ponuke aj naďalej a všetky tri modely si zachovajú aj pôvodnú cenu – na americkom trhu je to 399 USD bez DPH.

Audeze Mobius v prevedení Team Carbon bude k dispozícii na Amazone od 10. januára.

ZdrojAudeze

Komentáre k článku