Slovenský Trainshot má smart terče už aj pre airsoft

ZDROJ | Trainshot

Pred vyše rokom sme vás informovali o tom, že na Slovensku vznikol ďalší úspešný produkt, svetovo prvý smart terč. Tie pôvodné však boli hlavne pre športových strelcov a výcvikové strediská. Počas výstavy MOA 2019 v ďalekom Taipei Trainshot predstavil svoju ďalšiu novinku – Trainshot Airsoft.

ZDROJ | Trainshot

Mierne upravený terč Trainshot Airsoft vznikol, aby Trainshot priniesol pôžitok z interaktívnej streľby aj airsoftovým strelcom. V uplynulých dňoch preto výrobca predstavil terče pre airsoft na výstave Military, Outdoor, Airsoft – Airgun Exhibition 2019, najväčšej airsoft výstave, ktorá sa konala minulý víkend v hlavnom meste Taiwanu, Taipei. Taiwan je totiž najväčšou exportnou krajinou airsoftových zbraní na svete.

Trainshot sa na MOA 2019 predstavil vo veľkom štýle. Návštevníci si totiž mohli vyskúšať na vlastnej koži streľbu na airsoftové terče Trainshot Airsoft v špeciálnej aréne.

Trainshot ale nové terče odprezentoval aj iným spôsobom, nezvyčajným videom v štýle počítačovej hry. Hlavnú postavu si v ňom zahral samotný tvorca a CEO Trainshot, Róbert Schochmann.

„Video k nám prilákalo tisícky ľudí, ale čo ich najviac ohúrilo a zafungovalo, bola možnosť si naše unikátne terče vyskúšať priamo v našom stánku,” vysvetľuje Róbert Schochmann.

Rozdielom oproti pôvodnému terču je odolný materiál terču, ktorý vydrží streľbu z airsoftovej zbrane. Vďaka tomu je použiteľný dookola. Pôvodný Trainshot má síce odolnú centrálnu jednotku terča, ale terč je papierový.

Terč pre airsoft funguje ale identicky – odosiela štatistiky o streľbe do appky v smartfóne, takže strelec vidí v reálnom čase svoje výsledky, ako reflex, presnosť streľby či zónu zásahu. Trainshot aplikácia obsahuje rôzne strelecké módy.

ZDROJ | Trainshot

Pre airsoftové terče si vývojári pripravili Reflex mode, v ktorom strelec trénuje svoje reflexy. Náhodný terč zabliká a strelec ho musí čo najskôr zasiahnuť. V režime CQB eliminator sa naraz rozsvietia všetky terče a strelec ich musí všetky čo najskôr zasiahnuť.

Aj pri airsoftových terčoch bolo myslené na streľbu pre viacerých strelcov. Multicolour multiplayer mode je pre 2-6 strelcov. Každému strelcovi je pridelená jedna farba. Terče sa naraz rozsvietia v rôznych farbách a strelci musia svoju farbu čo najskôr zasiahnuť.  

ZDROJ | Trainshot

Airsoftové terče Trainshot Airsoft sú určené zatiaľ iba pre biznis zákazníkov v balíkoch, resp. vybavení herní na kľúč, v ktorom vie Trainshot vytvoriť napríklad aj svetelné šou na základe výstupov z terčov. Kedy sa Trainshot Airsoft objaví aj v niektorom slovenskom airsoft klube je zatiaľ neznáme.

ZDROJ | Trainshot

ZdrojTrainshot

Komentáre k článku