Slovenský Sygic bude dostupný v Android Auto, nebude ale jediný

ZDROJ | Sygic

Slovenskému Sygicu sa podarilo dostať do systému Android Auto, v ktorom doteraz fungovalo monopolné postavenie Google. Ak sa vám teda podarilo rozchodiť Android Auto vo svojom podporovanom automobile (na Slovensku AA stále nie je oficiálne dostupné), na výber navigácie ste mali len dve možnosti – tie od Google.

ZDROJ | Sygic

Sygic ale nie je jedinou navigačnou appkou, ktorá bude v Android Auto po novom dostupná. Google totiž sprístupnil Android Auto aj tretím stranám. Okamžite sú tak v Android Auto pre používateľov dostupné aj appky ako T map, Chargepoint, Sygic, PlugShare, AmiGO, 2GIS, A Better Route Planner či Flitsmeister. Väčšina z nich ale našincovi nič nehovorí. Android Auto totiž nie je na Slovensku či Európe veľmi rozšírené a len teraz sa dostáva na niekoľko európskych trhov. Oficiálne.

Neoficiálne je Android Auto možné nainštalovať do svojho Android smartfónu, návodov na to je plný internet. Po Mapách Google a Waze si tak môžu používatelia Android Auto konečne vybrať aj inú aplikáciu na navigovanie. Na rozdiel od Máp Google či Waze, kde si musíte mapy pre offline využívanie stiahnuť vopred, Sygic ponúka offline navigáciu už pri inštalácii appky. Vybrať si tak môžete napríklad aj rovno celú Európu a Sygic vás bude navigovať aj po výpadku signálu, resp. pri prepínaní roamingových sietí.

„Sme šťastní, že nás pozvali ako jedného z prvých partnerov do Android for Cars Library. Veľmi sa tešíme, že sa Sygic dá používať cez obrazovku auta, čo je pre navigáciu výborná voľba. Veríme, že používateľom sa budú páčiť naše pekné offline mapy, ale aj ostatné prvky, ktoré robia Sygic spoľahlivým a bezpečným sprievodcom na cestách,,povedal Lukáš Dermek, Head of Product zo spoločnosti Sygic.

Navigácia Sygic bude v Android Auto sprístupňovaná v podporovaných krajinách postupne. 

ZDROJ | Sygic

ZdrojSygic,Google

Komentáre k článku