Slovenský Kellys vyvinul nový elektrický bicykel z revolučného materiálu

ZDROJ | Kellys

Jedna zo značiek, na ktorú môžeme byť na Slovensku hrdí, je určite Kellys Bicycles. Táto spoločnosť čerstvo predstavila nový lineup elektrických bicyklov z revolučného materiálu.

Konkrétne ide o rad Theos F, ktorý dostal tri modely Theos F90, Theos F70 a Theos F50. Bicykel ponúka celo-odpruženie a rám vyrobený z termoplastického hybridného oceľovo-karbónového kompozitu. Na rozdiel od bežného karbónu, ktorý vám ľahko praskne, táto špeciálna zlúčenina má byť oveľa pevnejšia a tým pádom rám aj dlhšie vydrží. Výhodou tiež je, že termoplast je recyklovateľný.

Miesto živice, ktorá sa bežne používa ako spojivo pri uhlíkových (karbónových) vláknach, tu je použitý spomínaný termoplast a tiež oceľové vlákna, ktoré by mali zvýšiť pevnosť bicykla.

Pozrite siKellys THEOS i90 – s týmto elektro-bicyklom zo Slovenska zvládnete každý terén

Bicykle Theos budú ponúkané v dvoch variantoch – Super-Enduro a Enduro. Zároveň ponúknu kombinovanú veľkosť kolies – v prednej časti nájdeme 29″ a v zadnej 27,5″, čo slúži na lepšie ovládanie v teréne.

Po dizajnovej stránke vyzerajú bicykle tiež prvotriedne, najmä model Kellys Theos F90. Z ostatných špecifikácií, bicykle ponúkajú 720 Wh batériu K1 Li-ion, ktorá je tiež svojim spôsobom revolučná. Väčšina elektrických bicyklov disponuje najviac 630 Wh batériami. Riaditeľ a spolumajiteľ Kellys Bicycles Michal Divinec pre Denník E povedal, že „batéria využíva inovatívny patentovaný systém chladenia pomocou gélu a navyše je iba o niečo ťažšia ako bežné 630 Wh batérie“.

ZDROJ | Kellys

Čo sa týka ceny, tá by sa mala pohybovať okolo 4 900 € za najlacnejší model až 7 400 € za prémiový model F90. Revolučný materiál by mal zabezpečiť, že sa tieto bicykle budú aj dobre predávať. Keďže elektrické bicykle majú vyššiu hmotnosť, sú aj náchylnejšie na poškodenie a práve takýto materiál by mal zabezpečiť, že karbónový rám nepraskne pri prvom páde.

Na tvorbe rámu sa podieľa aj belgická spoločnosť Rein4ced, v ktorej pôsobia inžinieri z Airbusu a Európskej vesmírnej agentúry. Dátum dodania nových bicyklov je druhá polovica februára 2021.

Pozrite siSuperstrata – karbónový bicykel vytlačený na 3D tlačiarni

Kellys okrem tohto bicyklu predstavil aj ďalšie modely elektrických bicyklov. Príkladom sú horské bicykle Tygon R90, Tygon R50, Tayen R90 a Tayen R50, ktoré taktiež ponúkajú 720 Wh batériu.

ZDROJ | Kellys

Aktualizáciu na novú 720 Wh batériu dostali aj trekové bicykle na dlhé trasy E-Carson a E-Cristy, ktoré dostali prídavky E-Carson 70, E-Carson 30, E-Cristy 70 a E-Cristy 30.

ZDROJ | Kellys

Pre rodiny s deťmi je tu bicykel eMarc, ktorý ponúka 418 Wh batériu a Shimano Steps E5000 motor a je určený pre mladších.

ZDROJ | Kellys

Kellys Bicycles tiež predstavili nový line-up bežných bicyklov, medzi ktoré patria nové modely zo série Swag, Gibon, Whip, Gate a Soot.

ZDROJ | Kellys

ZdrojKellys,Denník E

Komentáre k článku