Slovenský Domotron chce dobyť svet vlastným produktom, získava investície

Slovenskú spoločnosť Domotron poznáte určite ako tvorcu smart domácností od základu. Pomerne mladá spoločnosť pre rokmi videla potenciál a dieru na trhu smart systémov pre domy a byty a vytvorila svoj vlastný systém s jednoduchým ovládaním pre zákazníka. Teraz firma získava masívnu investíciu z Česka pre svoj budúci produkt.

Bohemia Venture Capital (BVC) už do Domotronu investovala. Konkrétne išlo o sumu 800 tisíc € ešte ako seedovú investíciu v roku 2017. Za tie dva roky Domotron nielen narástol (vraj až 5-násobne), ale získal dostatok skúseností, aby vytvoril svoj vlastný unikátny produkt pre koncového zákazníka.

Pozrite siVyskúšali sme Domotron, smart domácnosť zo Slovenska

Nemá ísť pritom o komplexné riešenie do domácnosti ešte pred jej zariadením, ale o produkt, v ktorom sa budú spájať všetky známe smart riešenia. Výsledkom má byť „krabička”, vďaka ktorej bude možné ovládať smart domácnosť, IoT zariadenia a gadgety cez jeden systém, cez jednu aplikáciu. Od Domotronu.

„Úspechy Domotronu doma aj v zahraničí hovoria jasne: ‚štandardizovaný smart home systém na trhu pred naším príchodom chýbal.‘ Aj keď je tu veľa chytrých zariadení a platforiem, drvivá väčšina ľudí nevie, ako si má domácnosť s ich pomocou zautomatizovať. Preto najväčšou hodnotou Domotronu sú stovky predprogramovaných funkcií, ktoré si užívateľ jednoducho aktivuje. Toto unikátne know-how, ktorým sa Domotron líši od všetkých ostatných smart home riešení, sme sa rozhodli využiť v novom produkte pre masový trh,“ povedal Alex Janušek, CEO Domotronu.

Pozrite siSlovenský Domotron má vlastný dotykový ovládač pre smart domácnosť

Zariadenie je vo fáze vývoja, neskôr má prísť Kickstarter kampaň a následne aj reálny produkt. Ten sa má ba trhu objaviť do februára budúceho roka. Ako bude vyzerať, čo všetko bude obsahovať a akú bude mať koncovú cenu zatiaľ nie je známe.

Pripravovaný produkt má ambíciu stať sa globálnym zariadením, ktoré si nájde cestu k zákazníkom na celom svete. Smart hračky ako systém Fibaro, svietidlá Hue, smart kamery, termostaty a prakticky všetko na čo si spomeniete s prívlastkom smart dnes už vlastní milióny používateľov po celom svete.

Aj preto Domotron je v ďalšom kole financovania. V rámci Series A spoločnosť plánuje získať 3-5 miliónov €, pričom časť tohto kola príde z BVC.

„Overili sme si, že Domotron dokáže priniesť presne to, čo na trhu chýba a sme presvedčení, že aktuálny tím má najlepšiu kombináciu schopností, skúseností a vízie, aby sa mohol stať novým slovenským unicornom a totálne zmeniť trh so smart home. Preto sme veľmi radi, že môžeme byť súčasťou ďalšieho rastu Domotronu.“ nechal sa počuť Přemysl Rubeš, founder a managing partner BVC.

Pozrite siSlovenský Domotron ide do sveta, bude na WebSummite

Komentáre k článku