Na Slovensku sa začal predaj smartfónov Lenovo Vibe S1 Lite a K5 Plus

Lenovo uviedlo na slovenský trh ďalšie dve horúce novinky z kategórie smartfónov. Sú to zariadenia spadajúce do strednej triedy, ktoré chcú upútať najmä cenou.

RECENZIALenovo K5 Plus: na stereo repro a stabilizáciu stačia dve stovky

Avšak parametrami sa vôbec nenechajú zahanbiť. Poďte sa zoznámiť s Lenovo Vibe S1 Lite a K5 Plus.

Lenovo VIBE S1 Lite a K5 Plus 10

Lenovo Vibe S1 Lite

Odľahčená verzia špičkového modelu má kovovú konštrukciu a 5-palcový Full HD IPS displej. Nad ním je selfie kamera s 8 Mpx snímačom a prisvetľovacou LED diódou.

RECENZIALenovo Vibe S1 Lite – odľahčená verzia vydareného selfie mobilu

Hlavný 13 Mpx fotoaparát je vybavený PDAF zaostrovaním a dual-tone LED diódou. Chod smartfónu zabezpečuje 1,3 GHz 8-jadrový procesor MediaTek MT6753, doplnený 2 GB RAM pamäťou.

16 GB vnútorný priestor rozšírite microSDHC kartou. Dvojsimkartový LTE smartfón Lenvo Vibe S1 Lite s OS Android 5.1 má stanovenú cenu 219 €.

Lenovo VIBE S1 Lite a K5 Plus 12

Lenovo K5 Plus

Pozrite si Stereo zvuk a hliníkové telo, to je Lenovo VIBE K5 Plus.

Nemenej zaujímavá je aj druhá novinka, model K5 Plus. Má elegantné kovové telo, obopínajúce 5-palcový Full HD displej. Podpora LTE sietí a Dual SIM režimu je preň samozrejmosťou.

K5 Plus s OS Android 5.1 poháňa 8-jadrový procesor Snapdragon 616, ktorému sekunduje 2 GB RAM. Aj K5 Plus má 16 GB flash pamäť, ktorú rozšírite pamäťovou kartou.

Fotoaparáty disponujú 13 resp. 5 Mpx snímačmi a o energiu sa stará 2 750 mAh vymeniteľná batéria. Najväčším lákadlom tohto smartfónu sú zadné stereo reproduktory, technológia Dolby Atmos a najmä cena 199 €.

Komentáre k článku