Slovenskú navigáciu Sygic používa celý svet

Sygic má za sebou poriadne dlhú históriu a cesta k tomu, aby túto slovenskú navigáciu denne využívali milióny používateľov na celom svete bola poriadne dlhá. Dnes však Sygic ponúka množstvo funkcionalít a služieb, ktoré pomáhajú v pohodlnom cestovaní ľuďom na celom svete.

Možno si pamätáte časy, keď Sygic priniesol medzi prvými navigáciu na iPhone. V tej dobe síce toto riešenie neponúkalo ani zďaleka toľko možností a užitočných vychytávok, ako je tomu teraz, ale aj napriek tomu Sygic oslovil celý svet.

ZDROJ | Sygic

Postupne sa navigácia zo Slovenska vylepšovala a prinášala stále nové a nové riešenia a funkcie, ktoré používatelia vyžadovali, a ktoré im pomáhajú pri dennodenných trasách do práce, alebo za oddychom.

Ak ste doposiaľ túto navigáciu ešte nevyskúšali, máme pre vás súhrn niekoľkých funkcionalít, ktoré by vás mohli presvedčiť o tom, že Sygic stojí za vyskúšanie a umožní vám rýchlejšie a pohodlnejšie navigovanie do cieľa.

Real View navigácia

Určite aj vy sami poznáte ten pocit, keď sa v nejakom cudzom meste snažíte dostať do cieľa, lenže neviete ako presne by to tam malo vyzerať. Pohľad na mapu je vždy trochu odlišný, ako pohľad na reálny svet a cesty okolo vás.

https://youtu.be/cW975BidjLA

Sygic preto prišiel s unikátnym riešením v podobe Real View navigácie. Vďaka tomuto jednoduchému doplnku sa budete podstatne lepšie orientovať v okolitom prostredí počas navigovania do cieľa.

Doplnok totiž využíva zadnú kameru smartfónu na snímanie cesty pred vami a navigačné pokyny tak premieta priamo do aktuálne situácie na ceste. Vďaka využitiu rozšírenej reality tak môžete sledovať presné pokyny priamo v mieste, kde sa práve nachádzate. Je to jednoduché a prehľadné, takže už nikdy nezabudnete odbočiť.

Dashcam

Okrem možnosti využitia zadného fotoaparátu smartfónu pre navigovanie prináša Sygic ešte jeden doplnok. Tým je Dashcam. Ako už samotný názov doplnku prezrádza jedná sa o v poslednej dobe veľmi obľúbenú funkcionalitu palubnej kamery.

https://youtu.be/g_wEiOuBh9o

Doplnok totiž zaznamenáva dianie pred vozidlom a ak by došlo k nejakému ohrozeniu, prípadne dopravnej nehode, máte vďaka nemu priamo prístupný dôkaz pre vysvetlenie toho, ako sa veci udiali.

Doplnok automaticky bude zaznamenávať dianie počas spustenej navigácie a v nastavenom čase bude premazávať záznam, aby vám zbytočne nezaberal záznam miesto v smartfóne. Ak sa niečo stane, jednoducho môžete záznam uložiť a následne samozrejme využiť podľa potreby a situácie.

Head-up displej

Tento prvok výbavy nájdete v množstve moderných áut. Jedná sa o premietanie informácií, ako aj priamo navigačných pokynov na čelné okno vozidla. Ak budete využívať Sygic, môžete mať head-up displej vo svojom aute aj vy.

Práve Sygic obsahuje doplnok s rovnakým názvom, ktorý vám umožní premietanie navigačných pokynov priamo na čelné okno. Stačí spustiť doplnok, umiestniť smartfón pod čelné okno a môžete cestovať.

https://youtu.be/N2c1euz62x4

Samozrejme doplnok head-up displej najlepšie funguje ak je okolo tma. Práve preto sa hodí najmä na nočné jazdy, kedy vás nebude oslepovať displej smartfónu, ale stále sa budete môcť plnohodnotne navigovať do cieľa.

Je toho ešte oveľa viac

Tieto tri spomenuté doplnky sú len časťou výhod, ktoré vám slovenská navigácia Sygic prináša. Medzi jej ďalšie výhody určite patrí možnosť offline navigácie, teda bez potreby pripojenia k internetu, alebo stále aktuálne navigačné podklady.

ZDROJ | Sygic

Nechýba ani automatické predvídanie dopravnej situácie na základe údajov za posledné dva roky, takže sa aj v neznámom meste vyhnete kolónam.

Pri navigovaní šoférov potešia aj drobnosti ako sú rýchlostné obmedzenia, ktoré sa zobrazujú ešte predtým, ako začnú platiť, nie až na mieste, kde platí rýchlostný limit. Vodič tak má čas prispôsobiť svoju rýchlosť ešte predtým, ako príde do zóny s obmedzenou rýchlosťou.

Počas samotného navigovania vám v lepšej orientácii pomôžu 3D modely budov, alebo Lane Assistant, ktorý vám presne ukáže, do ktorého pruhu sa máte zaradiť.

Ako vidíte slovenská navigácia Sygic ponúka množstvo funkcií, ktoré vám uľahčia navigovanie v neznámych miestach, navyše kúpou licencie získate doživotné aktualizácie mapových podkladov.

ZdrojSygic

Komentáre k článku