Reklama

Slovensko má prvého psieho chatbota, volá sa Ciri

Zdroj | @tanasaciri
Richard Pliešovský
Zdroj | @tanasaciri
Zdroj | @tanasaciri

Pandémia koronavírusu dôkladne zmenila život každého z nás. V online svete trávime oveľa viac času, ako je nám milé, ale často je to jedinou možnosťou, ako ostať v kontakte s našimi blízkymi. Mnohí, ktorým chýba spoločnosť riešia samotu kúpou domáceho miláčika. Ide o nepochybne správnu vec, ale rozhodne nejde o univerzálne riešenie pre každého. Prečo?

Lockdown raz skončí a život sa vráti do normálnych koľají. Pre ľudí to znamená koniec stresujúcich situácií, ale pre domácich maznáčikov to bude znamenať presný opak. Zo dňa na deň sa ich život úplne zmení. Namiesto 24-hodinovej spoločnosti ostanú dlhé hodiny sami.

Zdroj | @tanasaciri

Sloboda zvierat spolu s influencerom Matúšom spustili unikátny projekt, prvého psieho chatbota na Slovensku. Tvárou sa stal Matúšov miláčik, Ciri.

Vďaka chatbotovi si tak bude môcť každý skúsiť, aké je starať sa o psíka a nažívať s ním so všetkým, čo k tomu patrí.

Virtuálna Ciri podá labku, prinesie hračku, nechá sa maznať. Ale len ak sa jej budete pravidelne venovať. Švajčiarsky ovčiak má totiž veľa energie a vyžaduje si zvýšenú pozornosť. Netreba zabúdať na pravidelné kŕmenie.

Ako to funguje?

Sloboda zvierat sa spojila s technologickou spoločnosťou Predu, ktorá sa venuje práve vytváraniu chatbotov. Ciri nájdete na Facebooku, rozhodne sa na ňu pozrite.

Zdroj | @tanasaciri

Samozrejme, starostlivosť o živé zviera je oveľa náročnejšia. Odmenou pre ich majiteľov je obrovské množstvo lásky, ktoré dostanú naspäť.

Bohužiaľ, nie každému je daná schopnosť starať sa o nemého chlpáčika. Na uliciach preto často skončia tisícky psov a mačiek, ktoré nikomu nič zlé neurobili, len poslúžili ako krátkodobá zábava. Veríme, že aj vďaka tomuto projektu si mnohí uvedomia, čo obnáša vlastnenie domáceho zvieraťa.

Pozrite si

Robotický pes Artaban zo Slovenska má pomáhať celému svetu

„Za rok 2020 sme len v bratislavskom útulku poskytli pomoc 2 148 zvieratám v núdzi, 800 sme vrátili pôvodným majiteľom a viac ako tisícke našli nový domov. Pomoc dostalo aj 650 ferálnych mačiek žijúcich dlhodobo v uliciach miest. Väčšinu svojich aktivít financujeme z darov verejnosti, preto je jej spoluúčasť na záchrane zvierat nevyhnutnosťou,“ hovorí Kristína Devínska zo Slobody zvierat.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.