Slovenská sporiteľňa spúšťa Payme, za kávu už zaplatíte aj cez správu v čete

ZDROJ | Slovenská sporiteľňa

Slovenská sporiteľňa spúšťa pre svojich klientov platobnú službu Payme. Novinka výrazne uľahčí platby tým, že jej používateľom umožní vytvoriť si vlastný odkaz s preddefinovaným platobným príkazom. Ten je následne možné zdieľať s okolím cez SMS správu, e-mail alebo aj četovaciu aplikáciu.

Platenie faktúr sa v posledných rokoch výrazne zjednodušilo vďaka implementácii QR kódov slúžiacich na automatické vyplnenie platobného príkazu. Pokiaľ však ide o príležitostné, osobné platby medzi rodinou a známymi, v ich prípade bolo donedávna ešte stále potrebné zadávať do internet bankingu alebo mobilnej aplikácie všetky bankové údaje a aj samotnú sumu.

Tohto procesu sa po novom zbavuje služba Payme, ktorá funguje na podobnom princípe ako vyššie spomínané QR kódy, akurát na báze internetových odkazov. V internet bankingu alebo mobilnej bankovej aplikácii si stačí vygenerovať žiadosť o platbu s vopred vyplnenými platobnými údajmi a výsledný odkaz jednoducho zdieľať cez e-mail, SMS správu alebo četovaciu aplikáciu.

ZDROJ | Slovenská sporiteľňa

Ak sa banka príjemcu takéhoto odkazu do služby Payme zatiaľ nezapojila, žiadosť o platbu neprepadne. Doručený odkaz totiž vygeneruje aj platobný QR kód, ktorý je následne možné naskenovať dnes už prakticky pomocou akejkoľvek bankovej aplikácie. Zoznam zapojených bánk sa však neustále rozširuje, k dnešnému dňu službu podporuje ČSOB, Slovenská sporiteľňa, Tatra banka a VÚB Banka.

Za vývojom služby Payme stojí Slovenská banková asociácia a jej členské banky, ktoré vytvorili nový štandard platobného odkazu. Jeho podpora na úrovni každej banky je nevyhnutným predpokladom pre zavedenie samotnej služby Payme, pre členov asociácie je však jeho implementácia dobrovoľná.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku