Slovenka vyhrala v súťaži Nikon Photo Contest 2016-2017

ZDROJ | Nikon

Celosvetová súťaž fotografov, ktorú už desiatky rokov organizuje Nikon pod názvom Nikon Photo Contest, pozná svojich víťazov. V jednej z kategórií súťaže dokonca vyhrala mladá Slovenska, Anna Opinová.

Pozrite siZNAČKY | Nikon – 100 rokov inovácií z Japonska

https://www.youtube.com/watch?v=8xHfEl8vAUY

Jedna z najväčších celosvetových súťaží pre profesionálnych aj amatérskych fotografov už od roku 1969 koncom júla zverejnila finálne fotografie, z ktorých porota zložená z odborníkov z celého sveta vybrala tie najlepšie zábery, resp. video. Po prvýkrát v histórii má medzi víťazmi zastúpenie aj Slovensko!

Súťaže sa pritom zúčastnilo 21 511 fotografov zo 170 krajín, ktorí do súťaže prihlásili celkovo 76 356 prác.

https://www.youtube.com/watch?v=ROBT1YTvqjA

Nikon 100th Annversary Prize

Annamaria Bruni, Taliansko

ZDROJ | Annamaria Bruni

Grand Prize

Tian Yuan Yuan, Čína

ZDROJ | Tian Yuan Yuan

Cena za najpopulárnejšiu fotografiu

Dorte Verner, USA

ZDROJ | Dorte Verner

Nikon 100th Anniversary Award

Tomislav Veic, Chorvátsko

ZDROJ | Tomislav Veic

Next Generation Award: Single Photo

Anna Opinová, Slovensko

ZDROJ | Anna Opinová

A takto sa vyjadrila k výhre pre TECHBOX.sk Anna Opinová:

„Je to moja prvá súťaž, kde som sa prihlásila. Konkrétne v posledný deň prihlásenia 27.2.2017 a možno aj hodiny. Mala som totižto fotografiu z októbra 2016, ktorá mi neskutočne utkvela v srdci a mysli. Jej hĺbkou, jej atmosférou, autentickosťou… Jednoducho som vnímala, že táto fotografia má niečo v sebe, čo mi vyráža dych.

Mám rada tento moment, ktorý vznikol počas portrétového fotenia mladomanželov a priateľov v Starej Ľubovni. Brat nevesty bol úžasným pomocníkom počas celého dňa, avšak v tento nevšedný a studený deň si doprial aj pri fotení cigaretku. A TU to celé VZNIKLO, kde som ho začala viac fotografovať ako mladomanželov.:) Celý deň som bola ja sama mimo, z toho momentu. Úplne ma to dostalo.

Súťaž Nikon Photo Contest trvala polroka, zahŕňala v sebe myslím 3. kolá, po ktorých sa triedili fotografie a oznámili mi prostredníctvom e-mailu, že táto jedna fotografia postúpila do FINÁLE. Už vtedy to bolo pre mňa neuveriteľné, že „To myslia vážne?!“

Pozrela som sa aj potom detailnejšie na umiestnenie aj aké výhry dostanú jednotlivé miesta. A ja na to: „hmmmmm, to by bola riadne brutálna vec, kebyže sa niekde aj umiestnim!“ A na to: „no ok, dosť bolo snívania, je to nereálne a ešte pri takomto množstve.“ 

A na to mi prišiel oficiálny e-mail, že som získala 1. miesto a že mi gratulujú, a ja som bola pol dňa ticho a nebola som schopná ani pracovať. Nič. Iba som som sedela a bola ticho. A nechápala. Len čítala dookola mail. A akosi mi to v ten deň, a ani nasledujúce dni/týždne nedošlo, že som vyhrala takúto celosvetovú súťaž.

Takéto MEGA veci sa dejú. Všetko je to od Neho (od Nebeského Otca!). Milosť. Šialenstvo. Neuveriteľné. Radosť nemá konca kraja. Sen…. Samá vďačnosť napĺňa moje srdce. Dosiahnuť niečo tak veľkolepé, niečo tak nedosiahnuteľné. Nič veľké sa nestane realitou, ak o tom nesnívaš.“

Next Generation Award: Photo Story

Adeeb Alsayed, Sýria

Next Generation Award: Video

Georgie Adams, UK

https://www.youtube.com/watch?v=wlUh8WpWHD4

THE OPEN Award: Single Photo

Tian Yuan Yuan, Čína

ZDROJ | Tian Yuan Yuan

THE OPEN Award: Photo Story

Alain Schroeder, Belgicko

THE OPEN Award: Video

Sash Alexander, Holandsko

https://www.youtube.com/watch?v=jlTul-cpWfo

ZdrojNikon Photo Contest

Komentáre k článku