Slovak Lines zavádza do autobusov bezkontaktné platby

ZDROJ | Slovak Lines

V autobusoch Slovak Lines sa dá platiť už aj bezkontaktne cez platobnú kartu alebo cez smartfón. Zatiaľ sa dá platiť v prvých 50 autobusoch.

Modernizácia autobusovej dopravy na Slovensku prináša ďalší krok v rámci systému integrovanej dopravy v Bratislavskom kraji IDS BK.

Pozrite siMobilná appka Slovak Lines prináša kopec noviniek

Autobusom pribudli terminály na bezkontaktné platby, ktoré umožňujú platiť aj cez smartfón či hodinky, ktoré podporujú Google Pay a Apple Pay.

Terminálom bolo vybavených prvých 50 nízkopodlažných regionálnych autobusov. Postupne by terminálmi mali byť vybavené všetky autobusy Slovak Lines.

Novinka prináša viacero výhod vrátane efektivity a zrýchlenia vybavenia cestujúcich. V súčasnej dobe zavedenie terminálov znamená aj to, že budú chránení aj vodiči a cestujúci, keďže platby budú bezkontaktné čím sa zníži riziko šírenia baktérií a vírusov.

V Slovak Lines pracujeme na tom, aby sme našim zákazníkom cestovanie čo najviac zjednodušili, a preto neustále zlepšujeme naše služby. Možnosť platiť bezkontaktne kartou či mobilom je dnes bežným štandardom, ktorý vie regionálnu dopravu nielen zrýchliť, ale ju spraviť aj bezpečnejšou,” uviedol Pavol Labant, generálny riaditeľ Slovak Lines.

ZDROJ | Slovak Lines

Pozrite siAplikácia Slovak Lines dostáva rezervačný systém a podporu notifikácií

Bezkontaktné platby za lístky plánuje v dohľadnom čase vo vozidlách MHD zaviesť aj Dopravný podnik Bratislava, ktorý službu aktuálne testuje. Termín jej spustenia pre verejnosť zatiaľ nebol oznámený.

Okrem nákupu lístku v aplikácii tak dostanú pasažieri novú možnosť nákupu lístkov. Škoda len, že táto možnosť neprišla o pár rokov skôr, keďže technológie na takúto možnosť platby sú už dávno dostupné. Navyše možnosť platiť bezkontaktne kartou v autobusoch tu bola už pred tromi rokmi, kedy sa spustila možnosť takejto platby v autobusoch Slovak Lines do Viedne.

ZdrojIMHD

Komentáre k článku