Slováci na IFA 2018 ukázali nové puzdrá s podporou NFC

Slovenský výrobca Red Ant sa prvýkrát ukázal aj v Berlíne. Slovensko reprezentovali unikátnymi koženými puzdrami s Čičmanským vzorom či tradičnými nemeckými motívmi. Po novom pridali aj technológiu NFC.

Puzdra Red Ant sme vám už predstavili aj v redakcii TECHBOX. Odporúčame pozrieť si napríklad naše video priamo z dielní Red Ant, kde spolu s nami môžete nahliadnúť do zákulisia tradičnej ručnej výroby puzdier Čičmany s vôňou medu.

https://youtu.be/HtPFwDIffYE

O mimoriadnej kvalite týchto ručne vyrábaných kožených puzdier niet pochýb. Používa sa talianska koža, laserom vypaľované drievko, ručné šitie či vôňa medu. Teraz sa však Slováci rozhodli zaujať aj západnú Európu a celý svet. Priamo na výstave IFA 2018 predstavili novinku, puzdrá s podporou technológie NFC. Načo je to dobré?

Vďaka technológii NFC môžete napríklad do vášho puzdra na notebook vložiť vašu elektronickú vizitku. Priamo cez aplikáciu, ktorú vyvinuli v Red Ant, si hravo do puzdra odošlete údaje, ktoré budete chcieť zdieľať.

Aplikácia je pritom prehľadná a celé nahratie vizitky zvládnete za niekoľko minút. Potom už stačí jediné. Ak niekomu chcete dať svoj kontakt, priloží k puzdru svoj smartfón s podporou technológie NFC a kontakt sa do neho ihneď prenesie. Výhoda NFC technológie môže byť aj v prípade straty vášho zariadenia. Poctivý nálezca len priloží smartfón k puzdru a ihneď môže kontaktovať majiteľa zariadenia v puzdre.

Vyskúšali sme si to priamo na stánku Red Ant v Berlína a musíme uznať, že ide o štýlové a moderné rozdávanie vizitiek. Sme radi, že Slováci prišli do Berlína a ukázali, akú kvalitu vieme u nás ponúknuť. Držíme im palce a prajeme ešte veľa dobrých nápadov a inovácií.

Roman Calík (zľava), šéfredaktor časopisu TECHBOX a Maroš Štúrik, zakladateľ a majiteľ Red Ant.

Jednou z noviniek na výstave IFA 2018 bolo i predstavenie edície Folk, kedy sú súčasťou dreveného drievka s laserom vypálenými vzormi aj výšivky.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2018 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

ZdrojRedAnt

Komentáre k článku