Sling Drift – návykové autíčka s nevyužitým potenciálom

Sling Drift patrí medzi tie jednoduché, no vysoko návykové hry. Na prvý pohľad tuctová mobilná hra môže zabaviť na niekoľko hodín, skrýva však niekoľko problémov, ktoré ju ťahajú ku dnu.

https://youtu.be/jlk1g5fTDzU

V hre Sling Drift je vašou úlohou korigovať auto v drifte tak, že sa s ním zachytíte o pevný bod v zatáčke. Ide v podstate o takzvaný „endless runner“, teda hru bez konca, v ktorej je vašou jedinou úlohou nazbierať čo najviac bodov. V tomto prípade hrá hlavnú rolu počet zatáčok, ktorými prejdete bez búračky a počet zatáčok, ktorými prejdete v ideálnej stope. Auto postupne zvyšuje rýchlosť a šírka dráhy sa zmenšuje.

Za získané body si môžete dokúpiť ďalšie autá, no niektoré je možné odomknúť iba ak budete sledovať vývojárov hry na Instagrame. Obsah v hre teda nie je nijako spoplatnený, platíte zaň reklamami, ktoré sa zobrazia po každom nabúraní.

Pozrite siNÁVOD | Ako nainštalovať Fortnite na Android?

Reklamy je možné odstrániť jednorazovým poplatkom a tiež opakovaným týždenným poplatkom za „VIP Access“, za čo dostanete špeciálne autá a o 200-% väčšie odmeny pri hraní.

Na takéto poplatky a reklamy sme si už pri mobilných hrách zvykli, aj keď treba povedať, že tu je tých reklám možno priveľa. Sling Drift však trpí oveľa väčším problémom a tým je optimalizácia.

Pozrite siReigns – Ako dlho udržíte kráľovstvo vo svojich rukách?

Samozrejme, iPhone 5S nepatrí medzi najmodernejšie smartfóny ani omylom, no aj podstatne náročnejšie a komplexnejšie hry na ňom bežia celkom plynulo. V tomto prípade však hra seká viac a viac, čím dlhšie ju hráte. Napokon budete búrať do stien nie pre nešikovnosť, ale pre vypadnuté snímky.

Sling Drift môžete odpísať ako tuctovú mobilnú hru preplnenú reklamami a platenými balíčkami. Nebudete ďaleko od pravdy, no pod týmito mechanizmami sa ukrýva celkom zábavná hra s dobrou hrateľnosťou. V hre sa ukrýva nevyužitý potenciál, ktorý v ňom snáď nájdu aj vývojári a namiesto hľadania nových spôsobov, ako na hre zarobiť o niečo viac, zapracujú na technickej stránke hry.

Sling Drift68%

Veľkosť:
145,1 MB
Platforma:
iOS 8.0 a vyšší, Android 4.1 a vyšší
Cena:
0,00 €

Sling Drift má možno so skutočným driftom spoločné pramálo, no aj tak ide o zábavnú mobilnú hru, ktorú bohužiaľ neobišli menšie neduhy.

Komentáre k článku