Skype for Web poteší vysokým rozlíšením a rozšírenými funkciami

ZDROJ | Skype

Aj keď sa zdá, že Skype má svoju najväčšiu slávu za sebou, stále môže používateľom niečo ponúknuť. Microsoft na svojom blogu informoval o spustení nového programu Skype for Web. Prináša nové funkcie a podporu HD rozlíšenia pri videohovoroch.

Nové funkcie Skype for Web sa dajú naplno využiť z počítača, na ktorom beží Windows 10, alebo macOS od verzie 10.12. Používateľ však musí mať nainštalovanú najnovšiu verziu prehliadače Microsoft Edge alebo Google Chrome. O podpore pre Firefox a Safari zatiaľ nemáme bližšie informácie.

Skype for Web prináša:

  • videohovory s HD rozlíšením pre individuálne a skupinové volania;
  • nahrávanie hovorov, ktoré umožnia zaznamenať dôležité rozhovory, či skupinové konferencie;
  • panel s upozorneniami – notifikácie ukážu prehliadnuté správy, kliknutím na ikonu zvončeka sa zobrazia reakcie na správy, menovky (@) v skupinových konverzáciách, citácie a podobne;
  • vyhľadávanie v konverzáciách uľahčia ľahké nájdenie správy zadaním slova alebo frázy do vyhľadávacie poľa;
  • vďaka chatovej multimediálnej schránke dokáže používateľ ľahko nájsť súbory, fotografie a odkazy, ktoré sa zdieľali v konverzácii. Stačí otvoriť položku Galéria pod názvom chatu.

Existujúci používatelia sa môžu do svojho účtu prihlásiť po aktualizácii softvéru, noví sa musia pred využívaním tejto stále obľúbenej komunikačnej platformy zaregistrovať.

Microsoft ukazuje, že Skype má stále čo povedať, aj keď jeho zameranie je určené skôr pre firemnú klientelu, ako na súkromných používateľov. Nedávno prešiel na web aj jeho konkurent Google Duo, ako sa zdá, konkurencia nám prináša pozitívne zmeny.

ZdrojMicrosoft

Komentáre k článku