Skupiny na Facebooku si možno čoskoro budú pýtať za členstvo predplatné

ZDROJ | Facebook

Facebook testuje novú možnosť mesačného predplatného pre skupiny na Facebooku. Za exkluzívny prístup do skupín si budú môcť administrátori pravdepodobne pýtať poplatky.

Poplatok bude možné nastaviť od 4,99 dolárov do 29,99 dolárov za mesačné členstvo v skupine. Súčasťou testu novej funkcie budú prvé Facebook skupiny venujúce sa vareniu či výchove.

ZDROJ | Facebook

Pozrite siGoogle zjednodušuje odber predplatného novín a časopisov

Samozrejme bude závisieť od administrátorov skupiny, či zavedú možnosť predplatného alebo ponechajú skupinu bezplatnú pre všetkých. Administrátori skupín s exkluzívnym obsahom či s veľkým počtom fanúšikov však určite porozmýšľajú nad touto ponukou.

Príkladom predplatného môže byť lifestyle bloggerka Sarah Mueller a jej skupina Organize My Home, za ktorej mesačné členstvo zaplatíte 14,99 dolárov.

Súčasťou niektorých skupín sú rôzni odborníci, takže poplatok môže byť pri niektorých skupinách dobrým nápadom. Na druhej strane bude otázne, či to administrátori skupín nebudú zneužívať a či dokážu ponúknuť kvalitný obsah za vhodnú cenu.

ZDROJ | Facebook

Pozrite siUmelú inteligenciu bude používať aj Facebook. Neuhádnete však na čo…

Facebook si myslí, že administrátori skupín venujú svoj čas na rast svojej komunity a mali by byť za to odmenení. Peniaze môžu byť následne využité na zlepšenie obsahu či organizáciu podujatí.

Možnosť spoplatnenia určite priláka množstvo nových tvorcov založiť si vlastnú Facebook skupinu, na ktorej budú šíriť svoj obsah pre predplatiteľov. Na druhej strane veľa členov skupín odíde, keďže nebudú ochotní platiť za členstvo.

Facebook si zatiaľ neplánuje brať percentá z predplatného a funkciu zatiaľ testuje na smartfónoch. Na druhej strane, keďže tak sú nastavené podmienky App Store a Play Store, časť poplatku zoberú spoločnosti Apple a Google.

Čo si o tomto nápade zo strany Facebooku myslíte? Boli by ste ochotní platiť poplatok za členstvo vo Facebook skupine?

ZdrojFacebook

Komentáre k článku