Skončí Samsung Galaxy Note a bude už len jedna vlajková loď?

Nie je smartfón ako smartfón. Aj keď drvivá väčšina sa navzájom kopíruje, niekedy sa zrodí legenda, ktorá je úplne iná. Určite nám dáte za pravdu, že jedným z takých bol model od Samsung, Galaxy Note. V ére 4-palcových displejov prišiel s obrazovkou väčšou o dobrý palec. V čase, keď sa tvrdilo, že prst je najlepší stylus, urobil výrobca niečo nevídané. Našiel miesto v tele zariadenia a S-Pen ukryl priamo do zariadenia.

Prvý model Galaxy Note uzrel svetlo sveta v roku 2011 s obrovským displejom (na tú dobu) o uhlopriečke 5,3 palcov. O rok prišla druhá generácia, Note II mal už 5,5 palcov. Teraz sa zdá, že jeho hviezdna cesta je na konci. Samsung už tento rok kráľa vlajkových lodí nepredstavil, zatiaľ posledným modelom je séria Note20 z roku 2020.

Všetko nasvedčuje, že aj budúci rok bude rokom bez nového Note, čo je určite pre jeho priaznivcov veľké sklamanie. Ako náplasť na boliačky im podľa najnovších leakov môže poslúžiť informácia portálu Front Page Tech.

ZDROJ | Front Page Tech

Ten ukázal (vraj) prvé skutočné fotografie nového Galaxy S22 Ultra, z ktorého sa defacto stáva Galaxy Note. Nájdete tam totiž S-Pen a slot na jeho odloženie. Dokonca aj menej zaoblený dizajn novinky odkazuje na dedičstvo Note.

Pozrite siAký koktejl namieša séria Samsung Galaxy S22 a kedy sa jej dočkáme?

Vďaka tomu, že telo smartfónu je kvôli S-Pen hrubšie, šošovsky na zadnej strane smartfónu nevytŕčajú a sú takmer v rovine. Otázne je, či nový model bude mať očaávané vylepšenie fotoaparátu. Je celkom možné, že prinesie 108 Mpx hlavný snímač, ktorý budú dopĺňať 12 Mpx ultraširokouhlý snímač, 10 Mpx 3-násobný telebojektív a 10 Mpx s 10-násobným priblížením.

ZDROJ | Front Page Tech

Hovorí sa tiež, že predobjednávky na sériu Samsung Galaxy S22 sa otvoria 8. februára s tým, že ich predaj odštartuje 18. februára 2022. Trebať to brať však s rezervou, pretože nedávno sa uvažovalo o predstavení Galaxy S22 na CES v Las Vegas.

Na jednej strane je škoda, že svet zrejme príde o Note, na druhej strane musíme konštatovať, že život je zmena a staré modely musia dať miesto novým. Tie nové sú v prípade vlajkových lodí od Samsungu najmä ich čoraz populárnejšie sklápacie smartfóny série Fold a Flip.

ZdrojFront Page Tech

Komentáre k článku