ŠKODA Wireless MirrorLink: dáta zo smartfónu prenesiete bezdrôtovo

ZDROJ | ŠKODA

Iba pred pár dňami automobilka ŠKODA oznámila implementovanie bezdrôtového nabíjania smartfónov prostredníctvom Phoneboxu. Na výstave MWC 2016, pri prezentácii v stánku vývojového partnera RealVNC, ŠKODA predstavuje ďalšiu novinku. A to možnosť prenosu dát do systému infotainmentu bezdrôtovo, tzv. ŠKODA Wireless MirrorLink.

SKODA Wireless MirrorLink
ZDROJ | ŠKODA

Vieme, že takmer všetky modely značky ŠKODA, počnúc Fabiou a končiac Superbom, môžu byť na želanie vybavené technológiou MirrorLink. Tá je podporovaná mobilnými telefónmi s operačným systémom Android. ŠKODA integrovala MirrorLink do paketu SmartLink, ktorý zahŕňa navyše aj Android Auto a Apple Car Play. Spojenie medzi telefónom a systémom infotainmentu v automobile značky ŠKODA (od stupňa Bolero) je v súčasnej dobe realizované cez kábel.

Pozrite siŠKODA Phonebox vám bezdrôtovo nabije smartfón

SKODA YETI MirrorLink
ZDROJ | ŠKODA

Bezdrôtové prepojenie telefónu so systémom infotainmentu vyvinula ŠKODA spoločne s partnermi TechniSat a RealVNC. Wireless MirrorLink, ako sme už spomenuli a je to aj z pomenovania technológie zrejmé, prenáša dáta bezdrôtovo, a to prostredníctvom Wi-Fi.

Pozrite siNová Škoda Superb naživo je fantastická

Telefón tak môžete nechať vo vrecku alebo ho môžete vložiť do nového Phoneboxu s funkciou indukčného nabíjania, ktorý ŠKODA prvýkrát predstaví na 86. medzinárodnom autosalóne v Ženeve. Nuž, v automobiloch ŠKODA ustupuje „doba káblová“ do úzadia.

ZdrojŠKODA

Komentáre k článku