ŠKODA Vision iV – elektromobil z budúcnosti od bratov Čechov

Škoda na ženevskom autosalóne nebodovala iba novou ŠKODA KAMIQ, ale aj nádherným konceptom elektrického vozidla ŠKODA Vision iV.

https://www.youtube.com/watch?v=O72uf9DNakk

ŠKODA pri tomto koncepte láka na dojazd, ktorý by mal byť až 500 kilometrov na jedno nabitie. Dobíjanie vozidla by malo trvať pod 30 minút. Zrýchlenie z 0 na 100 kilometrov by malo trvať 5,9 sekúnd. Predstavený model je zatiaľ iba prototypom.

ZDROJ | ŠKODA

Pozrite siSpoznali sme nové mestské SUV ŠKODA KAMIQ

Po dizajnovej stránke vyzerá nová ŠKODA skutočne parádne – veľké kolesá, zadný podsvietený nápis ŠKODA a široká predná maska chladiča. To sú hlavné znaky tohto štvordverového crossoveru. Ide o prvé vozidlo, ktoré bolo zostrojené na báze modulárnej platformy pre elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen.

Určite vás zaujíma dostupnosť. ŠKODA Vision iV by sa mala v produkčnej verzii objaviť už na budúci rok. To, kedy si ju budeme môcť kúpiť a hlavne za koľko, je zatiaľ vo hviezdach, no už teraz sa na ňu tešíme.

Iba pripomenieme, že automobilka ŠKODA má už tradíciu predstavovať na autosalóne v Ženeve svoje koncepty elektromobilov a model Vision iV nie je prvým. V roku 2016 to bol plug-in hybrid ŠKODA VisionS, v Roku 2017 to bol koncept elektromobilu ŠKODA VISION E a v roku 2018 to bol hybrid na benzín, zemný plyn a elektrinu, ŠKODA VISION X.

Pozrite siŠKODA KAROQ sa na nič nehrá a plní sen o ideálnom SUV do mesta i mimo neho

Pokiaľ vás nový model z dielne ŠKODA zaujal a máte cestu do Mladé Boleslavi, do 17. marca si tam novinku môžete pozrieť v podobe modelu v životnej veľkosti.

„Vystavením modelu VISION iV pokračujeme v úspěšném projektu představení žhavých novinek a trendů značky ŠKODA společně s inspirativní 124letou historií naší automobilky. V loňském roce se velké pozornosti těšil hliněný model tehdejšího pařížského exponátu VISION RS, tentokrát umožníme prohlédnout si předstupeň konceptu VISION iV,“ vyjadrila sa Andrea Frydlová, riaditeľka ŠKODA Múzea v Mladé Boleslavi.

ZDROJ | ŠKODA

ŠKODA plánuje do roku 2022 uviesť na trh desať elektrifikovaných modelov a do elektromobility a alternatívnych pohonov plánuje investovať 2 miliardy eur.

ZdrojŠKODA

Komentáre k článku