Škoda Kodiaq naživo priamo z berlínskeho predstavenia

Škoda počas včerajšej večernej tlačovej konferencie slávnostne odhalila svoje nové a zároveň najväčšie SUV, aké kedy vyrobila. Škoda Kodiaq má 4,7 metra, objem kufra až do 2 065 litrov a ako prvá Škoda ponúkne 7 miest na sedenie. Pozrite si ju naživo nielen na fotografiách z predstavenia, ale na živých videách po predstavení.

Skoda Kodiaq live 1

Skoda Kodiaq live 5

„S automobilom ŠKODA KODIAQ sa vydávame objavovať nové obzory,“ povedal predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier.

Za dizajnom novinky stojí už dobre známy šéfdizajnér Jozef Kabaň so svojím tímom. Presná dĺžka je 4 697 mm, šírka 1 882 mm, výška (vrátane strešného nosiča) 1 676 a rázvor 2 791 mm.

Skoda Kodiaq live 15 Skoda Kodiaq live 17

Skoda Kodiaq live 14

Skoda Kodiaq live 13

Skoda Kodiaq live 2

Dĺžka interiéru je podľa tabuliek výrobcu 1 793 mm, šírka vo výške lakťov vpredu je 1 527 mm a vzadu 1 510 mm. Objem kufra je v základe 720 litrov, no po sklopená zadných sedadiel narastie až na 2 065 litrov. Slušné rozmery.

Skoda Kodiaq live 42

Zadné sedadlá sú pritom posuvné o 18 cm dopredu. Za príplatok bude možné mať v Kodiaqu aj 3. rad sedadiel a tým sa stáva prvým 7-miestnym modelom z dielne mladoboleslavskej Škody.

https://www.youtube.com/watch?v=Sc9sB0mtA1o

Zaujímavosťou výbavy zo série Simply Clever je výsuvná plastová ochrana hrán dverí. Tá sa hodí najmä v meste pri parkovaní. V novom Kodiaqu je však vraj až 30 Simply Clever riešení.

Skoda Kodiaq live 20

Kodiaq je postavený na modulárnej platforme koncernu Volkswagen. Základnou motorizáciou bude ale 1,4 TSI (125 k) a s pohonom predných kolies. Ďalšie motorizácie zahŕňajú dva motory TDI (2,0 TDI 150/190 k), a ďalšie dva TSI motory (1,4 TSI 125/150 k a 2,0 TSI 180 k).

K dispozícii bude 6 alebo 7-stupňová DSG prevodovka, ale aj klasická 6-stupňová manuálna prevodovka.

Skoda Kodiaq live 38

Z technologických vychytávok zaujme Tow Assist pre bezpečnejšie cúvanie s prívesom, Manoeuvre Assist pre cúvanie a okamžité zastavenie v prípade prekážky či Area View pre sledovanie 360° okolia auta na displeji.

Skoda Kodiaq live 19

Majiteľov za príplatok môžu tiež potešiť systémy ako Adaptive Cruise Control (ACC), Lane Assist, Blind Spot Detect, Rear Traffic Alert, Emergency Assist, Crew Protect Assist a viacero ďalších.

Škoda Connect

https://www.youtube.com/watch?v=A9COTZvBiyo

Nás však najviac zaujímal Škoda Connect systém. Škoda Connect sa delí na dve kategórie. Služba Infotainment Online zabezpečuje navigáciu a informácie v reálnom čase. Care Connect slúži k vzdialenému prístupu k autu a asistenčným službám.

Skoda Kodiaq live 11

Infotainment Online zahŕňa službu Online Traffic Information, zobrazujúcu v reálnom čase hustotu premávky na zvolenej trase. Služba Google Earth (k dispozícii pre systém Columbus) prenesie priebeh trasy do topografických náhľadov máp Google.

Skoda Kodiaq live 24

Google Street View zas umožňuje zobraziť cieľovú destináciu vopred. Služba zahŕňa tiež aktualizáciu máp, informácie o cenách pohonných hmôt a vyťaženie parkovísk, on-line spravodajstvo, informácie o počasí a obľúbené miesta (My Points of Interest).

Služby Infotainment Online budú počas doby jedného roka od zakúpenia auta zdarma, potom sú k dispozícii za príplatok.

Skoda Kodiaq live 39

V prípade Care Connect je zaujímavá funkcia Núdzové volanie (Emergency Call/eCall), ktoré je súčasťou štandardnej výbavy a je integrované priamo do služieb Care Connect.

Novinkou je ŠKODA Connect App, ktorá môže byť použitá pre prístup a kontrolu doplnkových služieb. Napríklad upozorní majiteľa, ak je jeho auto používané neadekvátnym spôsobom – prekračuje rýchlosť alebo sa pohybuje mimo vymedzenú oblasť.

Aplikácia tiež umožňuje prenesenie doma naplánovaných trás do navigačného systému automobilu.

Skoda Kodiaq live 29

Nový variant SmartLink (all-in-one) pritom nezdružuje len štandardy Apple CarPlay, Android Auto a MirrorLink, ale tiež funkciu SmartGate. To znamená, že jedna funkcia slúži k navigácii, prehrávaniu hudby, čítaniu správ i zobrazeniu dát automobilu cez displej infotainmentu – a to v každom stupni výbavy.

Skoda Kodiaq live 34

Skoda Kodiaq live 33

V Škode Kodiaq budú 4 stupne infotainmentu- Swing, Bolero, Amundsen a Columbus. Za príplatok môžete Kodiaq vybaviť aj LTE modemom a Wi-Fi modulom pre WLAN sieť vo vozidle. Za príplatok bude tiež možné mať Phonebox, známu skrinku s indukčným nabíjaním Qi pre smartfóny.

O hudbu sa v top výbave stará Canton s 10 reproduktormi a výkonom 575 W.

Skoda Kodiaq live 27

ZdrojŠkoda

Komentáre k článku