Skladačky Fold3 a Flip3 sú hity, ich objednávky raketovo rastú

Samsung spustí predaj svojich nových skladacích smartfónov v piatok tento týždeň. Podľa Korea Herald sú ich predobjednávky obrovským predajným hitom. Samsung vraj zaznamenal viac ako 450 000 predobjednávok dohromady.

Očakáva sa, že na domácom trhu dosiahnu predaje 600 000 kusov, spolu to môže byť dokonca až 800 000, ak vezmeme do úvahy zariadenia dodávané inými distribútormi (napríklad mobilnými operátormi).

Pozrite siSamsung stavil na skladačky, predstavil nový Galaxy Z Flip3 5G a Z Fold3 5G

Ak sa porovnajú údaje z predobjednávok na modely vlajkovej série S21 s novými zariadeniami Galaxy Z, vidíme, že momentálne predobjednávky sú až dvakrát väčšie. Pre ilustráciu, model Galaxy Z Fold2 si predobjednalo len 80 000 používateľov. Zároveň ide o 1,5-krát väčšie čísla v porovnaní so smartfónmi Galaxy Note20 z minulého roka.

Je evidentné, že pôjde o predajný hit, napriek pomerne vysokej cene, ak vezmeme do úvahy, že stále ide „len“ o smartfón. Predchádzajúce dve generácie však vlastnosťami i spoľahlivosťou zrejme presvedčili aj váhavcov a dokázali, že majú svoje pevné miesto v portfóliu jedného z najväčších výrobcov smartfónov na svete.

Galaxy Z Fold3 5G aj Galaxy Z Flip3 5G sú mimoriadne obľúbené medzi mladými používateľmi. Korea Herald uvádza štatistiky jedného mobilného operátora, kde až 49 % predobjednávok pre Galaxy Z Fold3 5G pochádzalo od zákazníkov vo veku 20 až 30 rokov, zatiaľ čo rovnaká veková skupina predstavovala 57 % predobjednávok prihlásených pre Galaxy Z Flip3 5G.

Silné predobjednávky sú ovplyvnené niekoľkými faktormi, Samsung rozbehol úspešnú reklamnú kampaň, nové modely vybavil vodotesnosťou, pridal podporu stylusu S Pen (v prípade Galaxy Z Fold3 5G). Pomohlo aj to, že tento rok sa nedočkáme legendárnej vlajkovej lode Note21. Okrem toho Samsung stavil na nižšie ceny, tá je v prípade modelu Flip3 5G takmer o 500 eur menšia.

Ako ste na tom vy, rozmýšľate nad kúpou tejto vychytávky?

ZdrojKorea Herald

Komentáre k článku