Skladacia Motorola razr sa v rukách robota pokazila už po 27 000 zloženiach

Pri smartfóne Samsung Galaxy Fold sa konštrukčné problémy skladacích smartfónov zjavne nekončia. Dokonalá totiž nie je ani nová Motorola razr, ktorá v skladacom teste portálu CNET vydržala ešte kratšie, ako skladací Fold.

Skonštruovať skladací smartfón nie je jednoduché. Svoje o tom vie najmä Samsung, ktorý pracoval na svojom skladacom smartfóne niekoľko rokov a aj napriek tomu skončilo jeho prvotné uvedenie do predaja fiaskom. Huawei sa chcelo vyhnúť podobnej situácii a preto odložilo aj svoj skladací smartfón Mate X.

Motorola sa však nenechala odradiť neúspechom konkurencie. Naopak svojmu skladaciemu smartfónu verila natoľko, že mu rovno prepožičala legendárnu značku razr, ktorú niesli jej „véčka“ ešte v zlatej ére tlačidlových telefónov.

Portál CNET preto okamžite vyskúšal novú Motorolu razr na rovnakom skladacom stroji, ktorý len pred pár mesiacmi úspešne pokazil Samsung Galaxy Fold.Nikto však zrejme nečakal, ako rýchlo tento test napokon skončí. Motorola razr bola totiž skonštruovaná tak, aby vydržala minimálne 100 000 zložení, skladací robot FoldBot však narazil na problémy so skladacou konštrukciou približne po 27 000 zloženiach.

Ak si pomocou aplikácie alebo vstavaných štatistík sledujete, v akej miere používate váš smartfón, nie je veľmi ťažké zistiť, ako dlho by vám vydržala Motorola razr. Ak váš smartfón odomknete v priemere 100-krát denne, skladací pánt by vám teoreticky mohol zlyhať už po deviatich mesiacoch používania.

Na druhej strane však treba povedať, že FoldBot nebol špeciálne kalibrovaný pre testovanie Motoroly razr a jeho spôsob skladania smartfónu vôbec neodpovedá spôsobu, akým ho skladajú používatelia. Bližšie k tomu majú testovacie stroje, na ktorých testovala Motorola skladací razr ešte pred jeho uvedením na trh.

ZdrojCNET

Komentáre k článku