Skladací smartfón si chystá už aj Microsoft

ZDROJ | Microsoft

Budúci rok bude zaujímavé sledovať, ako sa postupne všetci (alebo väčšina) výrobcov preorientuje na predstavovanie skladacie smartfóny. Prvým bola prakticky neznáma značka z Číny, neskôr svoje zámery odhalil Samsung, no už teraz vieme, že na podobnom smartfóne pracuje ZTE, LG, Huawei či Lenovo (Motorola). Najnovšie niečo takéto chystá aj Microsoft.

TÉMABudúcnosť smartfónov je bez výrezov v displeji

Microsoft Andromeda, ako nové zariadenie nazýva autor knihy Beneath a Surface, Brad Sams, bude skladací tablet, resp. smartfón. Detaily žiaľ nie sú známe a ide zatiaľ iba o domnienku technologického novinára, ktorý v knihe okrem histórie Surface zariadení odhaľuje aj zariadenia pre najbližšie roky.

ZDROJ | Thurott.com

Zaujímavé bude sledovať, či nový skladací smartfón bude niesť názov Lumia, ako niekdajšie smartfóny s logom Microsoft, alebo ho americký gigant zaradí do série produktov Surface. Druhá možnosť je pravdepodobnejšia, keďže Microsoft sa v oblasti hardvéru sústredí výhradne na produkty Surface.

V predaji je už hybridný tablet, notebook, panel PC, all-in-one, slúchadlá, myš, klávesnica, stylus, ovládacie koliesko… prečo nie aj skladací smartfón? Divízia Surface vraj Microsoftu prináša zisky, takže je logické, aby výrobca prinášal nové a nové produkty, ktoré zákazníci budú kupovať.

Okrem smartfónu s kódovým označením Andromeda Microsoft podľa Samsa chystá aj nový notebook s AMD procesormi, nový all-in-one, nový tablet, ale aj nový Xbox One. Nové modely sa majú objaviť postupne v budúcom a po ňom nasledujúcom roku.

ZDROJ | Microsoft

ZdrojTomsGuide.com

Komentáre k článku