Skladací smartfón od Xiaomi láka na nízku cenu

Samsung a Huawei. To boli dve hlavné mená výstavy MWC 2019, na ktorej sa ukázali skladacie smartfóny Huawei Mate X a Samsung Galaxy Fold. Najnovšie vody skladacích smartfónov rozvírila novinka od Xiaomi.

Technologickým trendom tohto roku sú skladacie smartfóny a pokus o ohybný displej. Po Huawei a Samsungu prichádza spoločnosť Xiaomi, ktorá láka na nižšiu cenu.

https://www.youtube.com/watch?v=oxQrFmQ-Txk

Pozrite siSamsung Galaxy Fold vs. Huawei MateX – ktorý skladací smartfón je lepší?

Problémom noviniek od Samsungu a Huawei je vysoká cena, ktorá v prípade Huawei presahuje 2 000 eur. Spoločnosť Xiaomi vždy lákala na nižšie ceny a výnimkou nie je ani skladacia novinka. Cena za skladaciu novinku by mala byť 1 000 dolárov.

Novinka od čínskej firmy Xiaomi sľubuje OLED displej od firmy Visionox Technology a vo vnútri by sme mali nájsť procesor Snapdragon 855 SoC a tiež 10 GB RAM.

Z dostupných informácií a videí by mal smartfón od Xiaomi ponúkať zaujímavé skladanie displeja, v rámci ktorého sa ohýbajú až dve časti, čím vznikne menší smartfón. Ide o odlišné riešenie ako má konkurencia.

Novinka od Xiaomi by mala niesť názov Xiaomi Mi Fold alebo Xiaomi Mi Flex a mala by sa oficiálne predstaviť v priebehu druhého štvrťroku 2019. Skladací smartfón by mal byť dostupný na začiatku v Číne a následne v ďalších krajinách. V Európe by sa novinka mala predávať za cenu 999 eur, čo je porovnateľné so súčasnými vlajkovými loďami od Apple či Samsung.

ZDROJ | Cnet

Pozrite siHuawei Mate X je skladací smartfón otvárajúci dvere do sveta 5G

V porovnaní so skladacími smartfónmi od konkurencie, Huawei Mate X sa má predávať od polovice tohto roku za cenu 2 299 dolárov a Samsung Galaxy Fold by sa mal predávať od 26. apríla za cenu 1 980 dolárov.

Otázne je, čo môže Xiaomi okrem skladacieho displeja ponúknuť. Huawei napríklad láka na podporu 5G siete a Samsung na kvalitné fotoaparáty a displej. Viac by sme sa o novinke z dielne Xiaomi mali dozvedieť v nadchádzajúcich týždňoch.

ZdrojGsmarena,igyaan

Komentáre k článku